Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2019, 14:46

Oblečenie z druhej ruky je na vzostupe: Sústreďte sa na tieto kúsky, časom zrejú do krásy

  • September je kľúčový mesiac fashion priemyslu.
  • Práve septembrové vydania lesklých módnych magazínov sú tie najhrubšie.
Oblečenie z druhej ruky je na vzostupe: Sústreďte sa na tieto kúsky, časom zrejú do krásy
Zdroj: @SussexRoyal/Reuters

"Šaty, ktoré, už niekto predtým nosil. Tak nečudo, že sa cítim ponížená, keď nemám žiadnu vec nepoužitú." - Tak by sa dal voľne preložiť text piesne Second Hand Rose zo slávneho muzikálu Funny Girl, kde v jej filmovom spracovaní zažiarila v roku 1964 Barbra Streisandová. Dievčaťu v piesni hovoria len "Ruža z druhej ruky", pretože všetko jej oblečenie aj vybavenie domácnosti je zo "second handu", ktorý prevádzkuje jej otecko.

Filmová Fanny Briceová, ktorá bola na začiatku minulého storočia hviezdou americkej kabaretnej scény a v jednej zo svojich najslávnejších piesní poukazuje na svoju chudobou spôsobenú nedostatočnosť. Dnes by bola naopak ikonou módnej scény.

Móda tzv. z druhej ruky je na vzostupe. Neustály tlak na "etickejší" prístup k produkcii oblečenia má vlastne jediný cieľ: aby z výrobných liniek nevypadávali tony a tony nových "handričiek", ktoré si vezmeme raz a potom už nikdy.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk