Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.11.2018, 10:00

Byť medzi najlepšími znamená byť originálnym. Gordanu napĺňa maľba s drahými kovmi

Svetová sklárska výtvarníčka, ktorá sklo transformuje do umenia.

Byť medzi najlepšími znamená byť originálnym. Gordanu napĺňa maľba s drahými kovmi
Zdroj: gordanaturuk.com

Výtvarníčka Gordana Turuk prijala sklo ako súčasť svojej životnej filozofie a identity a rozvinula v ňom majstrovské predpoklady. Sklo vždy súviselo s rozprávkou, imagináciou, čarovným svetom detí i dospelých.

Gordana vie ale svoje tvorivé predpoklady uplatniť práve v skle, a to v mimoriadnom prevedení. Jej komorná plastika predstavuje viacvýznamové objekty a jej diela majú osobitý, originálny a jedinečný charakter.

V galérii si pozrite ukážku jej výnimočnej tvorby:

"Napĺňa ma maľba s drahými kovmi, zlato a platina v jemnej súhre s bielou, vodovo tyrkysovou a vznešenou fialovou. To som ja, sklo je moja duša," prezradila o svojej tvorbe.

Monumentálna tvorba autorky je spätá s úctou k ľudskému príbytku a životnému prostrediu. Gordana dosiahla uznanie najmä vďaka talentu, trpezlivosti a disciplíne, v tvorbe zachytáva lásku k životu a ľuďom v ňom.

​To bohatstvo nového, je nádherná cesta, ktorá sa oficiálne nazýva „sklárske výtvarníctvo“. Byť medzi najlepšími znamená byť originálnym a Gordana vytvára nový, jemný a nesmierne silný svet, za ktorým je človek.