Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.10.2018, 00:00

Ako býva návrhárka? Namiesto luxusu storočná podlaha a skrinka po babičke

  • Lenka Mulabegovič je módna dizajnérka vlastnej značky "Mi fashion label".
  • Najradšej trávi čas v kuchyni, ktorá je spojená s jedálňou. Tu píše, kreslí, varí, ale sa aj hrá s deťmi.
  • "Skvelo sa cítim v celom byte, ale záhrada vedie. Keď sedím na záhrade takmer v centre Prahy, úplne zabudnem, že som v meste a nie niekde na vidieku," hovorí módna návrhárka Lenka Mulabegovič.
Ako býva návrhárka? Namiesto luxusu storočná podlaha a skrinka po babičke
Zdroj: Archiv Lenky Mulabegovič

"Môj najobľúbenejší kúsok nábytku? To je jednoduché - to je veľmi stará toaletná skrinka zo 40. rokov po babičke a všetky obrazy, fotky a grafiky čo sme za mnoho rokov nazbierali. Či už známejších umelcov či diela našich detí," hovorí návrhárka pre Lidovky.

Interiér s vlastným a jedinečným puncom si pozrite v galérii:

"Umelecké diela sme buď dostali od samotných autorov, ktorí sú naši kamaráti alebo ´vybártrovali´," usmieva sa Lenka Mulabegovič. Najradšej trávi čas v kuchyni, ktorá je spojená s jedálňou. Tu píše, kreslí, varí, ale aj sa hrá s deťmi.

"Tu sa všetko deje, je to tmel rodiny. Spoločne tu jeme, rozprávame sa, hráme, píšeme, kreslíme, varíme. Vonia to tu jedlom, domovom," hovorí. Skvelo sa ale cíti v celom byte, ako sama hovorí, aj napriek tomu má najväčšie miesto v srdci záhrada.

"Keď sedím na záhrade takmer v centre Prahy, úplne zabudnem, že som v meste a nie niekde na vidieku," dodáva návrhárka.

Po vyštudovaní UMPRUM v Prahe som pracovala pre mnoho streetwearových veľkých značiek. Všetko sa vyrábalo vo veľkom a prevažne v Číne. Po rokoch práce a cestovania sme sa s manželom rozhodli mať deti. Máme dvoch chlapčekov vo veku päť a sedem rokov.

Vedela som, že sa do veľkých firiem už vrátiť nechcem a vrhla som sa na budovanie vlastnej značky "Mi fashion label", ktorá má už vyše štyri roky. Vyrába sa výhradne v ČR a materiály dovážame z Talianska, Belgicka, L.A., Japonska.

Manžel Amar Mulabegovič je multimediálny tvorca a spolumajiteľ štúdiá Hyperbinary (zaoberajúceho sa svetelnými inštaláciami, videomappingem, projekciami).

Ticketportal.sk