Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 00:00

"Žiadna panika, nebudem hovoriť o Bratislave." Matúš Vallo získal prestížnu cenu

Čitatelia Hospodárskych novín v online hlasovaní rozhodli, že Cena verejnosti CE-ZA-AR patrí projektu Obnova meštianskych domov v Trnave

Matúš Vallo
Zdroj: HNtelevízia

Prestížne ocenenie CE-ZA-AR za architektúru získal aj kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo. Dokonca na pódiu ho ocenili dvakrát. Vallo pri prvej cene, ktorú získal za projekt v Trnave, nepriamo spomenul aj svoju novú pozíciu. "Nebojte sa, nebudem hovoriť o Bratislave," vtipkoval.

Vallo dnes pritom na brífingu odprezentoval najnovší prieskum agentúry Focus o primátora Bratislavy, v ktorom skončil na treťom mieste za Václavom Mikom a Ivom Nesrovnalom (viac čítajte TU).

Pri Valovom projekte ide o výnimočný priestor, ktorý vznikol v centre mesta a domáci ho poznajú pod názvom Nádvorie. Architekti pod vedením dua Oliver Sadovský, Matúš Vallo už dlhšie riešia obnovu objektu, kde sa miešajú staré budovy s novými.

​„Rekonštruované domy boli vo veľmi zlom technickom stave. Na objektoch sa nachádzalo mnoho menších aj väčších rekonštrukčných zásahov, ktoré boli zrealizované bez ohľadu na pamiatkové hodnoty objektov a bez konceptu,“ hovorí o začiatkoch architekt Matúš Vallo.

Obnova sa začala historickými, reštaurátorskými a archeologickými výskumami. „Tvorilo sa to postupne, pretože k objektom, na ktorých sme pracovali, sa postupne pridávali ďalšie a ďalšie. Mali sme však čas zapracovať tieto priestorové zmeny a spojiť ich do jedného centrálneho priestoru vnútri mesta.“

Pozrite si v galérii dielo, ktoré sa vám, čitateľom hnonline.sk páčilo najviac: