Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2018, 15:00

Lodičky za 17 miliónov sú z Dubaja. Pozrite si, ako vyzerajú tie najdrahšie na svete

Po lodičky za 17 miliónov dolárov je nutné zájsť do Dubaja.

Lodičky za 17 miliónov sú z Dubaja. Pozrite si, ako vyzerajú tie najdrahšie na svete
Zdroj: Reuters

V Dubaji predávajú lodičky vykladané drahokamami. Záujemcovia o ich kúpu si musia pripraviť 17 miliónov dolárov (v prepočte vyše 14,5 milióna  eur). Topánky sú vystavené v hoteli Burdž al-Arab (luxusný hotel v Dubaji, hoci má oficiálne 5 hviezdičiek, bol v tlačových správach označovaný ako prvý sedem-hviezdičkový hotel na svete) v sklenenej vitríne v tvare diamantu.

Zdroj: Reuters

​Materiálom na ich výrobu bola pozlátená koža, ktorú obuvník ozdobil viac ako 100 drahými kameňmi. "Sú tu potenciálni kupci, Dubaj je mesto milionárov a miliardárov. V budúcnosti ponúkneme zákazkové topánky nielen s diamantmi, ale aj s rubínmi a zafírmi," povedal riaditeľ klenotníctva Passion Jewellers Himani Karamšandaní.

Topánky boli vyrobené v európskom čísle 36, ale akonáhle zákazník zaplatí plnú cenu, môže mu byť pripravený pár na mieru. Cena zahŕňa celoživotnú záruku, takže keď sa koža opotrebuje, bude nahradená novou.

Nápad na výrobu lodičiek sa zrodil v hlave Karamšandaního partnerky, 26-ročnej Marie Majariovej, ktorá je Britka rumunského pôvodu. Počas štúdia módy v Londýne a v Dubaji si všimla, že na trhu existuje luxusné oblečenie a kabelky, ale chýbajú k tomu porovnateľne luxusné topánky.