Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.09.2018, 18:20

McQueen: Intímna sonda do života legendárneho módneho návrhára

V Auparku v Bratislave sa 27. septembra chystá exkluzívna premiéra dokumentu o živote britského módneho návrhára Alexandra McQueena.

McQueen: Intímna sonda do života legendárneho módneho návrhára
Zdroj: Milosh Limited

 "Keď máte skvelý námet, silný príbeh a obrázky, ktorými ho môžete podporiť, potom je podľa môjho názoru dokument lepší ako hraný film.

Nikto nedokáže príbehy vyrozprávať lepšie ako skutoční ľudia,“ povedal režisér Ian Bonhôte britskému Guardian po slávnostnom uvedení dokumentu McQUEEN vo Veľkej Británii.

​Režisérska dvojica Ian Bonhôte a Peter Ettedgui natočila film hodný návrhárovho  dramatického života. Jeho príbeh sa odohráva pred očami prostredníctvom šiestich kapitol, ktoré kopírujú jeho najznámejšie prehliadky.

 „Premiéru dokumentu McQUEEN sme sa rozhodli uviesť v mesiaci september, ktorý je v módnom priemysle obdobím fashion weekov.

Divákom však prinesieme aj bonus v podobe galerijnej inštalácie dvoch modelov z archívu Isabella Blow Foundation. McQUEENOVE výtvory budú inštalované na 1. poschodí AUPARKU po dobu jedného mesiaca od premiéry.

Týmto voľne nadväzujeme na výstavu v Galérii Mesta Bratislavy, ktorá túto jar predstavila multimediálnu výstavu Daphne Guinness, McQueenovej osobnej priateľky a dvornej múzy,“ uviedol producent premiéry Milosh Harajda.

Dajte mi čas a ja vám prinesiem revolúciu

Film McQueen sleduje mimoriadny osud jedného z najtalentovanejších návrhárov módneho sveta, ktorý sa zo skromných pomerov dostal až na samý vrchol.

Jeho život bol ako z rozprávkovej knižky aj keď temnej. Ukazuje výnimočnú krásu a originalitu jeho modelov, ktoré šokovali verejnosť a nadchli zástupy celebrít od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a súčasne nahliada do súkromného sveta inšpiratívneho a radikálneho génia.

 Od magazínu GQ v roku 2007 získal McQueen titul Menswear Designer of the Year. Priazeň módnej kritiky sa ukázala aj v podobe štvornásobného ocenenia British Designer of the Year, ktoré získal v rokoch 1996, 1997, 2001 a 2003.

Zdroj: Milosh LIMITED

​Pocty sa dočkal aj od samotnej britskej kráľovnej, tá mu udelila ocenenie A Most Excellent Commander of The British Empire (CBE).

Použitím domácich videí a starých rozhovorov získava film až intímnu atmosféru. Odhaľuje nepoznanú stránku britského návrhára, ktorý bol medzi svojimi najbližšími známy svojou veselou povahou.

Prostredníctvom výpovedí  McQueenových blízkych a spolupracovníkov sa snímka stáva istým spôsobom aj dokumentom o ľuďoch, ktorí nesú jeho posolstvo ďalej.

Veľmi osobitý je aj výber hudobného sprievodu, za ktorým stojí McQueenov obľúbený skladateľ Michael Nyman, ktorého nahrávky si návrhár údajne pravidelne púšťal pri práci vo svojom ateliéri.

Zdroj: Milosh LIMITED

„Sme veľmi radi, že Aupark Bratislava môže priniesť ďalšiu exkluzívnu filmovú premiéru z módneho sveta, dokumentárny film o návrhárovi s temnou dušou génia Alexandrovi  McQueenovi.

Táto premiéra je dôkazom, že Aupark je epicentrom módy v Bratislave.“ hovorí Tomáš Urbanovský,  Shopping Center Manager Aupark Bratislava.

Len počas exkluzívnej premiéry tohto módneho dokumentu bude dospelým užívateľom v Auparku  Bratislava k dispozícii aj výnimočný koncept IQOS friendly lounge.

Ticketportal.sk