Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2018, 00:01

Česi boli vždy viac "vidlákmi", Slováci sa obliekajú rozhodne lepšie, tvrdí odborník na pánsku módu

  • O móde, štýle a pravidlách obliekania sme sa rozprávali v HNtelevízii s odborníkom na pánsku módu Jakubom Lohniským, majiteľom Le Premier.
  • Slovákov viac zaujíma móda, no občas už šialene kombinujú. 
  • Čo urobili s firemným dress codom hippsteri a IT sektor? 
  • Prečo sa stále nevieme obliecť na príležitosť a prispôsobujeme si pravidlá? 
  • Je v poriadku, keď si muž obuje na svadbu tenisky? 
  • Prežije klasický oblek alebo proti saku s džínsami už nemá šancu? 

"Vzťah mužov k móde sa rozhodne lepší a posúva sa. Môžem to porovnať, lebo prvý obchod sme otvorili v roku 2010. Od tej doby sa to zásadne zmenilo. Vtedy to bolo vyložene pre pár fajnšmekrov. Pre topánky a obleky sa väčšinou cestovalo do zahraničia," spomína na začiatky podnikania s pánskou módnou Jakub Lohniský. 

"Chlapi módu neriešia tak ako ženy, no premýšľajú o tom. Spoločnosť na nich tlačí. Ale treba myslieť na to, že my sme tu v Československu takéto veci 40-50 rokov vôbec neriešili, nebolo si čo kúpiť, nebolo z čoho vyberať. Chlapi objavili až nedávno svet pánskej módy. A nehovorím iba o high fashion." 

Chlapi podľa neho začali rozmýšľať nad tým, že si treba kúpiť dobré topánky a oblek, ktorý im bude dokonale sedieť. Kedysi bolo bežné, že mali oblek aj o číslo-dve väčší, ako by mali mať, no v svete videli, že toto sa už nenosí. 

"Firmy sú bohatšie a všetci sme vlastne bohatší a môžeme si to dovoliť," tvrdí majiteľ obchodu s pánskou módou Le Premier. Pozrite si v HNtelevízii rozhovor s Jakubom Lohniským o štýle a pánskej móde.