Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2018, 16:00

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe svoj nový dizajnový kúsok

V rámci módnej akcie Mercedes-Benz Prague Fashion Week predstavil Karim Rashid sériu originálnych grafických motívov, inšpirovaných digitálnymi technológiami určenú pre ochranné obaly IQOS.

Umelec Karim Rashid predstavil v Prahe svoj nový dizajnový kúsok
Zdroj: IQOS

Karim Rashid sa narodil v Egypte, vyrástol v Kanade a trvalo žije v New Yorku. Vyštudoval priemyselný dizajn na Carleton University v Ottawe a potom študoval dizajn v talianskej Neapole.

Je držiteľom niekoľkých čestných doktorátov a významných cien za dizajn. Má za sebou niekoľko tisíc na trh uvedených produktov od módnych doplnkov cez interiéry až po celé domy a klientelu vo viac ako štyridsiatich krajinách sveta.

Jeho práca zahŕňa také objekty ako napríklad kôš Garbo a Oh chairpro spoločnosť Umbra, nábytok pre Artemide a Magis, firemnú identitu pre Citibank a Hyundai, hi-tech produkty pre LaCie a Samsung, a luxusné produkty pre Veuve Clicquot a Swarowski a mnoho ďalších.

Hlavná hviezda pražského fashion weeku sa tesne po prílete zúčastnila prehliadky návrhárky Zuzany Kubíčkovej a deň na to Karim v Prahe predstavil limitovanú edíciu obalov, ktoré navrhol pre tabakový výrobok IQOS od firmy Philip Morris International.

“V mojom štúdiu si vyberám projekty, ktoré majú ekologický charakter a medzinárodný dopad. Spoločnosť bez cigaretového dymu mi pripadá ako správna cesta pre ľudstvo a preto som ponuku prijal,” uviedol dizajnér, ktorého označujú aj za najvplyvnejšieho a najkontroverznejšieho na svete.

Momentálne sa venuje najmä interiérovému dizajnu, vytvoril vlastný koncept butikových hotelov a jeho nábytok patrí k najkreatívnejším, aké nájdete na trhu. Aj preto ho vyhľadávajú firmy z rôznych oblastí, aby ich výrobky bežnej spotreby povýšil na dizajn.