Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2018, 15:24

V Jasnej chcú postaviť unikátne chatky inšpirované Fínskom. Pozrite si prvé vizualizácie

V Jasnej chcú rozšíriť turistický areál Hotela BJÖRNSON. V areáli by malo pribudnúť 15 chatiek.

V Jasnej chcú postaviť unikátne chatky inšpirované Fínskom. Pozrite si prvé vizualizácie
Zdroj: ww.enviroportal.sk

Nová výstavba počíta s maximálnou kapacitou obsadenosti jednej chatky 8 osobami.  Rozmery jednej chatky sú 72 metrov štvorcových a výška približne  3,3 metra. Investorom je firma Slov Inn Jasná Tree Houses. Ich stavebný zámer momentálne posudzujú úrady.

Pôvodný Šport Hotel  BJÖRNSON postavili v roku 1953: "Navrhovaný zámer - predstavuje doplnenie služieb Eko – šport hotela Björnson vo forme samostatného ubytovania, relaxu a oddychu. Navrhovaná činnosť je rozdelená na novostavbu 15 samostatne stojacich typových ubytovacích jednotiek," píše sa v dokumente. 

Chatky by sa mali stavať v bezprostrednej blízkosti areálu hotela: "Chatky JASNÁ TREE HOUSES architektonicky, urbanisticky ani prevádzkovo nenarušia prostredie. Územie je v spáde a stúpa smerom zo severovýchodu na juhozápad. Pozemok dotknutý novou výstavbou je v súčasnosti neoplotený a nenachádzajú sa na ňom žiadne existujúce objekty. Susedné pozemky sú v prevažnej miere nezastavané."

Investor si naplánoval začiatok výstavby na máj 2018. Chce stavať približne dva roky a objekt by mal byť hotový do konca budúceho roku. Predpokladané celkové náklady na realizáciu projektu sú  863 250,- EUR.

V galérii si pozrite vizualizáciu chatiek, ktoré chce stavať v Jasnej v Nízkych Tatrách spoločnosť Slov Inn Jasná Tree Houses.

​Dizajnovo sa firma inšpirovala podobným projektom Hotel Arctic TreeHouse vo fínskom Rovaniemi, píše portál etrend.sk