Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.02.2018, 11:06

Slovenský architekt patrí medzi mladých euróskych lídrov a najsľubnejšie talenty na kontinente

Známy Slovák, ktorého meno poznáme aj v súvislosti s prelomovým projektom EcoCapsule môže hovoriť o úspechu svetového formátu. Zaradil sa medzi mladých európskych lídrov.

Slovenský architekt patrí medzi mladých euróskych lídrov a najsľubnejšie talenty na kontinente
Zdroj: HN televízia

Slovenský architekt Tomáš Žáček sa zaradil medzi úspešných kandidátov šiesteho ročníka paneurópskeho programu European Young Leaders, ktorý združuje úspešných ľudí do 40 rokov. Informovalo o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Spolu s ďalšími 39 profesionálmi tak bude mať možnosť podieľať sa na dialógu o budúcom formovaní európskeho kontinentu. Program podľa webstránky združuje "najsľubnejšie iniciatívy a talenty na kontinente".

Tomáš Žáček vlastní architektonické štúdio a je aj spolutvorcom EcoCapsule - obývateľnej jednotky na kolesách, ktorá je energeticky sebestačná.

K úspechu mu zablahoželal aj slovenský šéf diplomacie Miroslav Lajčák. "Teší ma, že aj s Vašou pomocou píše dnes Slovensko svoj nový príbeh. Príbeh progresívnej krajiny, v ktorej žijú tvoriví ľudia s originálnymi myšlienkami, ktoré majú potenciál prispieť k tomu aby bol náš svet lepším miestom pre život," napísal v liste.

Program European Young Leaders organizuje nezávislý think-tank Friends of Europe pod záštitou predsedu Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera a správnej rady think-tanku.

Pozrite si príbeh jedinečného bývania zo slovenskej dielne vo videu HNtelevízie:

Ticketportal.sk