Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2018, 00:45

Najtenšie na svete či s erotickým podtónom. Luxusné značky ukázali nové trendy v hodinkách

V Ženeve predstavili novinky na rok 2018. Vysoké hodinárstvo prekvapilo odvážnymi kreáciami.

Najtenšie na svete či s erotickým podtónom. Luxusné značky ukázali nové trendy v hodinkách
Zdroj: SIHH

V piatok 19. januára sa skončil 28. ročník Medzinárodného salónu vysokého hodinárstva (SIHH - Salon International de la Haute Horlogerie), ktorý tradične otvára sezónu predstavením noviniek vybraných značiek. Hoci posledný deň otvoril svoje brány aj verejnosti, tá si mohla prezrieť iba limitovanú časť kolekcií. Tie kompletné predstavilo 34 popredných značiek vybraným novinárom, odborníkom a obchodníkom. My vám v galérii prinášame ochutnávku toho najzaujímavejšieho.

Tento salón zároveň naznačuje trendy, ktorými sa bude hodinárstvo v nasledujúcich mesiacoch a rokoch uberať. Jedným z dominantných je hravosť, tú predviedli viaceré značky či už v motívoch alebo detailoch. Ďalším je dôraz na individualitu a maximálne prispôsobenie sa svojmu nositeľovi. Napríklad možnosťou flexibilne si vymieňať remienky na hodinkách alebo si ich upraviť (zmenšiť alebo zväčšiť) aj bez návštevy hodinára.

Značky hlásia tiež návrat ku klasike - viaceré predstavili variácie na vreckové hodinky, renesanciu zažívajú tiež klasické tvary. A v neposlednom rade je to snaha o originalitu - či už v tvarovom prevedení alebo použití netradičných materiálov. Či motívov s istou dávkou kontroverzie.

Ticketportal.sk