Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2021, 15:08

Autobusovú stanicu Nivy oficiálne otvorili. Pozrite si jej premenu a nové priestory

Autobusová stanica má byť vstupnou bránou do hlavného mesta i Bratislavského kraja.

Autobusovú stanicu Nivy oficiálne otvorili. Pozrite si jej premenu a nové priestory
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

V Bratislave dnes po štyroch rokoch prác otvorili novú autobusovú stanicu v komplexe Nivy na Mlynských nivách. Developer HB Reavis ju ráno symbolicky odovzdal dopravcovi Slovak Lines, ktorý ju má prevádzkovať najbližších 40 rokov.

Verejnosti sprístupnili aj nákupné centrum so zelenou strechou a otvorili aj prvú cyklovežu v hlavnom meste. Moderný autobusový terminál má podľa developera Reného Popika z HB Reavis zodpovedať najvyšším európskym štandardom.

V galérii nahliadnite do jej nových priestorov:

​Primátor Bratislavy Matúš Vallo uviedol, že nie je ťažké nájsť desať rozdielov medzi starou a novou stanicou. "Som rád, že vstup do Bratislavy pre návštevníkov i obyvateľov mesta bude na úrovni 21. storočia". Deklaroval zároveň snahu v spolupráci so štátom dosiahnuť premenu aj na železničnej hlavnej stanici.

Projekt komplexu Nivy, ktorý sa začal budovať v roku 2017, je okrem spomínaného medzinárodného autobusového terminálu aj kombináciou nákupného centra, tržnice a výškovej administratívnej budovy.

Zelená strecha ponúkne bežeckú dráhu, zóny na cvičenie či piknik, komunitnú záhradu aj detské ihriská. Pri budove bude fungovať aj prvá automatizovaná parkovacia cykloveža v Bratislave.