07.09.2016, 22:06 Aktualizované dňa 08.09.2016 o 11:00

Apple si dovolil veľkú vec. Drahomír Piok vám ukáže všetko, čo potrebujete vedieť o novom iPhone

Apple zrejme šokoval milióny ľudí.

Predstavil totiž telefón, ktorý nemá klasický port na slúchadlá. Má len jediný, a to univerzálny na nabíjanie, prenos dát a rovnako pripájanie dodávaných slúchadiel už však s lightning konektorom. 

Je to posun, ktorý si môže dovoliť len silná firma, a ktorý bude teraz ešte týždne komentovaný. Konektor, ktorý Apple už „zničil“, je aktuálne jednou z najstarších technológií, ktorá je na súčasných telefónoch. Telo nového iPhonu je tak o niečo málo tenšie a vo vnútri má Apple viac možností, ako lepšie manažovať priestor. 

Pozrite si predstavenie nového iPhonu. Moderuje Drahomír Piok a Ondrej Macko (video sa zobrazí po kliknutí):

V zásade však firma nesklamala, ukázala techpoužívateľsky výrazne vylepšenú verziu, ktorá má mnohé nové funkcie. Napríklad aj vodeodolnosť či dokonca verziu s obrovskou 256 GB pamäťou. 

iPhone 7, a to najmä vo verzii 7 Plus, však prinesie najmä aj veľkú novinku v prípade fotoaparátu. Vo väčšej verzii bude duálny a zrejme predbehne všetko, čo je na trhu. Prišla nová čierna farba, oveľa lepší procesor a grafický výkon, ktorý už bude na úrovni starších herných konzol. 

Skrátka, ak si niekto novinku kúpi, nedostane „len o niečo lepšie“ zariadenie. Síce dizajn sa neposunul nikam, Apple tu nestráca nič. 

Obrovským prekvapením však sú nové hodinky Apple Watch vo svojej druhej verzii. Získali na odolnosti, vďaka GPS získali nové funkcie a rovnako výkonnejšie súčiastky, ktoré robia inteligentné hodinky oveľa hodnotnejším doplnkom ako doteraz. 

V zásade Apple splnil očakávania a aj špekulácie, ktoré naznačovali odstránenie 3,5 mm konektora. To mnohých ľudí pripravilo na fakt, že tento scenár môže nastať. A či bude tento iPhone úspešný? Je úplne jasné, že zlomí opäť ďalšie rekordy. Je to s najväčšou pravdepodobnosťou top telefón na trhu. A okrem toho na Slovensku ho máme už 23. septembra.