05.09.2016, 13:44

Sony sa pokúša dobyť svet smartfónov. S top fotoaparátom

Nová vlajková loď dostala veľký displej, výborný fotoaparát a zaujímavú výdrž batérie. 

Zdokonalený fotoaparát by mal byť jedným z kľúčových vlastností novinky, ktorá dostala označenie Sony Xperia XZ. Spoločnosť ju naživo ukázala na veľtrhu IFA v Berlíne. Smartfón je novou vlajkovou loďou s 5,2 palcovým displejom, najnovším procesorom s označením Snapdragon 820 a špeciálnym 23 Mpx fotoaparátom.

A práve ten by mal byť hlavným dôvodom, prečo si novinku vyberiete. Xperia XZ dostala nový laserový systém zaostrovania, ktorý dokáže veľmi pokrokovo sledovať pohybujúce sa objekty. Zaostrené fotografie by nemali byť ani napríklad pri malých deťoch problém alebo v zhoršených svetelných podmienkach. Fotoaparát získal ďalšie senzory na vyvažovanie bielej farby a kontrastu.

Aplikácia dostala podrobnejšie nastavenia pri snímaní v manuálnom režime či dokonalejšiu stabilizáciu pri nahrávaní videa. XZ má navyše aj prednú 13 Mpx kameru, ktorá má širokouhlý záber. Nechýba zaostrovanie či nahrávanie Full HD videa. Zadná kamera dokáže zachytávať zábery v rozlíšení 4K.

Smartfón navyše dostal špičkové spracovanie konštrukcie, na bočnom tlačidle ponúka snímač odtlačkov prstov či kovové telo. To je navyše vodeodolné, a tak si poradí s dažďom, či ak naň niečo vylejete. Do vody ho však výrobca neodporúča ponárať.

Xperia XZ získala nový štandard na nabíjanie USB-typ C a vylepšený systém správy energie v smartfóne. Okrem toho by vďaka novej technológii mala batéria vydržať v dobrej kondícii dlhšie ako tomu bolo doteraz.

Sony Xperia XZ bude dostupná vo viacerých pamäťových verziách či dokonca variantoch Dual SIM. Ktoré z nich sa ukážu na našom trhu, nie je zatiaľ oficiálne uvedené, no do predaja príde v októbri za doteraz neznámu cenu.

Cestu a náklady redaktora na výstave IFA 2016 hradí spoločnosť Samsung.