Turnaj WTA Tour v Zürichu - Hantuchová už vo štvrťfinále

19.10.2006, 09:14
SITASITA

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Zürich Open (dotácia 1,34 milióna USD) na tvrdom povrchu v hale vo švajčiarskom Zürichu. Najlepšia slovenská tenistka zdolala v stredajšom stretnutí 2. kola Japonku Ai Sugijamovú 7:6 (7), 6:2. Súperkou Hantuchovej v súboji o postup do semifinále bude svetová jednotka - Francúzka Amélie Mauresmová.
V súboji deblových partneriek, ktoré už spolu postúpili v Zürichu vo štvorhre do štvrťfinále, sa z víťazstva tešila mladšia Slovenka. Hantuchová vyhrávala v I. sete po brejku 3:1, ale 31-ročná Japonka vyrovnala na 3:3 a set doviedla do tajbrejku. V ňom napokon dominovala 23-ročná Slovenka 9:7. V druhom sete urobila Slovenka rozhodujúci brejk na 3:2 a odvtedy už nestratila ani gem. V bilancii vzájomných duelov vo dvojhre znížila Hantuchová náskok Sugijamovej na 3:4.