Hokej: Dukla Trenčín - Slovan 2:1 v 5. kole ST extraligy

19.09.2005, 08:00

Góly: 20. Poliaček, 24. Gabriš - 50. Macho. Rozhodovali: Marušin - Bednár, Halecký, vylúčení: 4:5, bez využitia, bez striedaní, 3178 divákov.
Postavenie oboch mužstiev síce nezodpovedalo vlaňajším ambíciám, ale derby aj tak prilákalo na štadión v tomto roku najväčšiu návštevu. Úvod stretnutia ako aj celý jeho priebeh patril Trenčanom, no ich šance zostali väčšinou nevyužité. Prvá presilovka domácich za faul Jánoša v 2. minúte bola neúspešná, rovnako ako slovanistická za Homérovo nedovolené bránenie. V 12. minúte Ďurák sedel za podrazenie, ale Rybár dve šance bravúrne zlikvidoval. Snaha o útočný hokej sa prejavovala len v tom, že hráči čakali na chybu súpera. Tú urobili hostia, keď gólom do šatne poslal Duklu do vedenia Poliaček. Strelil tak prvý gól v tejto sezóne na domácom ľade. Gól pridal na intenzite útokov žltých, ktorí v úvode 2. tretiny obsadili útočnú tretinu a v 24. minúte Gábriš nedal druhým gólom Rybárovi šancu. Prevaha Dukly bola síce utlmená v 28. minúte, keď mala 6 hráčov na ľade a Slovan hral tretiu presilovku, ale neúspešne. V ďalšom priebehu gól doslova visel vo vzduchu, ale belasí ako starí harcovníci tlaku odolali a čakali na svoju príležitosť. V 48. minúte sa jej skoro dočkali, keď Hujsovu šancu zmaril Hála. Úvod tretej časti patril Slovanu, ktorý sa snažil za každú cenu skorigovať nepriaznivý stav. Ich snaha bola zvýhodnená v 49. minúte, keď Poliaček zohrieval trestnú lavicu, ale výhodu im o necelú minútu pokazil Pavlas podrazením protihráča. Pri hre 4:4 Macho znížil a začalo sa schyľovať k dráme. V 55. minúte Kuľhovu strelu na vyrovnanie zblízka zlikvidoval Hála a v čase 58:50 začal hrať Slovan power-play. V Nej však neuspel, a tak víťazstvo zostalo domácim.