Hokej: Slovan Bratislava - HK Nitra

17.10.2005, 08:00

Slovan Bratislava - Dynamax Nitra 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Góly: 3. Hujsa - 10., 16. T. Chrenko, 13. B. Majeský, 47. Mihálik. Rozhodovali: Marušin - Bulko, Müllner, vylúčení: 3:8, navyše: Jandek, Pašek (obaja Slovan) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5971 divákov
V šlágri kola medzi obhajcom titulu a lídrom ST extraligy Nitranania aj v Bratislave potvrdili toto svoje postavenie. Z pohody ich nevyviedol ani vedúci gól domácich už v 3. minúte, keď Hujsa využil hneď prvé súperove oslabenie. Hráči Nitry sa z gólu rýchlo otriasli a v ďalších minútach robili domácej obrane čoraz väčšie problémy. Tá nestála na pevných nohách a hostia postupne po pekných kombinačných akciách otočili až na 1:3, pričom ešte viaceré sľubné šance nedotiahli do konca. Domáci sa trápili a okrem gólu na súpera nič nevymysleli. Ich herný prejav sa nezlepšil ani v druhej 20-minútovke a nepomohli im ani presilovky. Až v poradí tretej, v tejto časti, dokázali hostí trocha viac pritlačiť a výsledkom bola ľavá žrďka Fikrtovej bránky po strele Junasa. Nitrania hrali v pohode a hoci gól nedali, mali na svojich hokejkách viac dobrých príležitostí, ale Rybár svojich podržal. Nádeje Slovana na zvrat definitívne zhasli v 47. minúte, keď Mihálik zvýšil bekendom na 4:1. Dovtedy sa zdalo, že domáci sa ešte pokúsia o zdramatizovanie tohto súboja, ale štvrtý gól a následne 10 minútové vylúčenie kapitána Jendeka, ich zrazilo na kolená a len vďaka Rybárovi už hostia ďalší gól nepridali. Rekordná návšteva tejto sezóny tak bola svedkom prvej domácej prehry v prebiehajúcom ročníku.

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
07. máj 2024 12:34