Miami vyhralo v Clevelande, zabezpečilo si postup

06.04.2007, 11:54
SITASITA

Minuloročný šampión NBA z Miami si po štvrtkovom víťazstve 94:90 po predĺžení v Clevelande zabezpečil postup do play off. Heat počas celej sezóny zápasili so zraneniami kľúčových hráčov, no napriek tomu im vyraďovacie boje neujdú. "Mojou najhoršou nočnou morou bolo získať titul a v nasledujúcom roku nepostúpiť ani do play off. To sa našťastie nestalo, no naše ciele sú o dosť vyššie," vyjadril sa tréner Miami Pat Riley. Strelecky sa najviac darilo hosťujúcemu LeBronovi Jamesovi, no ani jeho 35 bodov a výborná štvrtá štvrtina v podaní Cavaliers na výhru nestačila. Fanúšikovia Heat sa môžu tešiť nie len na play off, ale aj na skorý návrat ich hviezdy Dwyana Wada.

V druhom štvrtkovom súboji si zmerali sily druhý a tretí tím Západnej konferencie, úspešnejšie bolo domáce San Antonio, ktoré zdolalo Phoenix 92:85. Na palubovke žiaril francúzsky rozohrávač Spurs Tony Parker, ktorý zaťažil konto súpera tohtosezónnym maximom 35 bodmi. "Neuveriteľné. Bol vynikajúci. Veľmi sme potrebovali takýto jeho výkon," pochválil spoluhráča Tim Duncan.

Výsledky - štvrtok:
Cleveland - Miami 90:94 po predĺžení
Najviac bodov: L. James 35, Gooden 14 (14 doskokov), Pavlovič a Hughes po 14 - Walker a S. O'Neal po 20, Haslem 15, štvrtiny: 24:24, 22:29, 10:16, 27:14 - 7:11, 20 562 divákov

San Antonio - Phoenix 92:85
Najviac bodov: T. Parker 35, Duncan 22 (10 doskokov), Finley 19 (10 doskokov) - Nash 20, Marion 17, Stoudemire 15, štvrtiny: 20:19, 16:18, 35:22, 21:26, 18 797 divákov

menuLevel = 2, menuRoute = dennik/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = dennik, homepage = false
21. máj 2024 01:45