Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.07.2017, 15:50

Čo sa deje s telom pri lete lietadlom a kedy hrozí cestujúcemu dokonca smrť

Problémami trpia aj úplne zdravé osoby. Počas letu môžu zažívať rôzne problémy fyzického alebo duševného charakteru a väčšinou nepomôže ani let v prvej triede.

Čo sa deje s telom pri lete lietadlom a kedy hrozí cestujúcemu dokonca smrť
Zdroj: Flickr

"Let lietadlom by so svojím lekárom mali konzultovať predovšetkým ľudia, ktorí trpia ochorením srdca alebo pľúc (riskantné a teda nevhodné sú najmä stavy po čerstvých úrazoch a operáciách dýchacieho či kardiovaskulárneho ústrojenstva). Let môže byť nepríjemný aj pre tých, ktorí sa liečia na akútny zápal nosohltanu a vedľajších nosových dutín. Deti, ktoré prekonali zápal stredného ucha, by na palube lietadla mohli takisto trpieť bolesťou. Rovnako by ste si cestu lietadlom mali rozmyslieť s čerstvou zlomeninou, pretože sa môže stať, že kvôli pretlaku v kabíne pri stúpaní tkanivo pod sadrou opuchne. Väčšina leteckých spoločností tiež odmieta prepraviť ženy, ktoré sú v pokročilejšom štádiu tehotenstva," uviedla doktorka Irena Sobotková z Lekárskeho domu Praha 7 pre Idnes.cz.

Pozrite si teda v galérii, čo vás pri ceste lietadlom môže stretnúť a aké podniknúť opatrenia, aby sa váš dlhý let nestal nočnou morou.