12.07.2017, 00:01

Netradičná dovolenka. Objavte najkrajšie národné parky za veľkou mlákou

Uvažovali ste niekedy o menej tradičnej dovolenke, než klasické slnenie sa pri mori, návšteva európskych metropol alebo turistika v okolitých horách? Národné parky, ktorých je v USA až 59, vám ukážu úplne odlišnú prírodu.

Najstarší národný park na svete je známy predovšetkým pre svoju divočinu a geotermálne úkazy, ktoré vďačia za svoju existenciu bohatej vulkanickej činnosti. Pri návšteve rozhodne nezabudnite na gejzír Old Faithful, ktorý chrlí vodu s parou až do výšky 55 metrov. 

Keď sa povie Yellowstone, alebo rozprávkovo Jellystone, snáď každý si spomenie na kreslenú postavičku, ktorú pozná celý svet - medveďa Yogiho. Naživo tu môžete naraziť na ozajstné medvede grizzly alebo vlky či voľne žijúce stáda bizónov. 

„V amerických parkoch žije veľmi veľa medveďov, preto pri kempovaní nenechávajte jedlo v stane ani v aute. Všade nájdete špeciálne skrinky, ktoré sú tu práve kvôli ochrane pred medveďmi,“ varuje Miroslava Zelenáková. 

V Yellowstone sa môžete povoziť na loďkách alebo si zarybárčiť. Vďaka upraveným cestám sa pohodlne dostanete ku všetkým hlavným zaujímavostiam.
Zdroj: Wikimedia Commons

Odborník na cestovanie superletuska.sk niektoré z nich odporúča ako destináciu mesiaca. 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.