24.05.2017, 18:38

Pivo na pláži za 75 centov? Toto sú top letné destinácie od najdrahších po najlacnejšie

Začína sa obdobie dovoleniek a tradíciou je, že vyberáme tie destinácie, ktoré ponúkajú najviac možností.

Za kávy, fľašu piva, plechovku koly, pohár vína, minerálnu vodu, opaľovací krém, odpudzovač hmyzu, noviny, tri večere a obedy zaplatíte v prepočte 87,50 eur. To je ešte v skupine destinácií, ktoré sa považujú za tie lacnejšie. Costa Blanca je názov pobrežia Alicante v Španielsku, ktoré sa rozprestiera na rozlohe 200 kilometrov. Je to neuveriteľne populárna dovolenková destinácia pre turistov, kvôli nádhernému počasiu a plážam a turisti sem s obľubou cestujú od konca 50-tych rokov minulého storočia.
Zdroj: medlandspain.co.uk

Denník Telegraph sa pozrel na to, ktoré z obľúbených destinácií Európy sa vyznačujú najnižšími cenami a ktoré naopak vyžadujú podstatne vyšší rozpočet.

Určovacím faktorom štúdie, na základe ktorej bol vypracovaný rebríček od najdrahších po najlacnejšie destinácie a obľúbené pláže, sa odvíjal od toho, koľko priemerný dovolenkár minie na bežný nákup.

Ten zahŕňa sumu, ktorú zaplatíme za: šálku kávy, fľašu piva, plechovku koly, pohár vína, fľašu minerálnej vody, opaľovací krém, odpudzovač hmyzu, noviny a takisto aj cenu za dve večere pre dve osoby, vrátane fľaše vína k tomu a dvojchodového menu, v rámci obeda taktiež pre dve osoby.

V galérii vám predstavíme 19 destinácií v Európe, ktoré sú zoradené od najdrahších po tie najlacnejšie a takisto, ktoré miesta sa oplatí navštíviť.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.