19.05.2017, 21:16

Na Chorvátsko nedáme dopustiť. Druhú najobľúbenejšiu destináciu však uhádne málokto

Úrazy či ochorenia sa nevyhýbajú Slovákom ani na dovolenke. Pozrite si nástrahy dovoleniek aj to, ktoré destinácie Slováci najviac vyhľadávajú.

Na Chorvátsko nedáme dopustiť. Druhú najobľúbenejšiu destináciu však uhádne málokto
Zdroj: Flickr

V galérii vám prinášame najobľúbenejšie miesta nás Slovákov, pri čom druhé miesto obsadil nečakaný kandidát.

​Na dovolenke sa treba mať na pozore

Oddych vlani znepríjemňovali predovšetkým tráviace problémy, úrazy a bolesti zubov, prípadne uší. Náklady na ich ošetrenie sa pohybovali od desiatok po tisícky eur. Cestovatelia by preto nemali podceniť výber správneho cestovného poistenia a zohľadniť pri ňom to, či idú za oddychom alebo za zárobkom.

Zdroj: Údaje z ČSOB

Na dovolenkách v krajinách Európskej únie, v Srbsku, Nórsku, Lichtenštajnsku, Švajčiarsku a na Islande platí Európsky preukaz zdravotného poistenia. „Vďaka nemu má dovolenkár nárok na rovnakú zdravotnú starostlivosť ako domáci, a to isté sa vzťahuje aj na doplatky, ktoré bývajú v iných krajinách spravidla vyššie. Taktiež treba myslieť na to, že preukaz platí iba v štátnych zdravotníckych zariadeniach. V letoviskách sú často práve súkromné zdravotnícke zariadenia,“ vysvetlil Ripka. Preto je dobré si aj pri cestách do týchto krajín uzavrieť komerčné cestovné poistenie liečebných nákladov, z ktorého sú potom poistenému uhradené náklady na spoluúčasť aj ošetrenie v súkromnom zdravotníckom zariadení.

Dovolenkár by si mal pri uzatváraní cestovného poistenia vopred overiť podmienky, na ktoré sa vzťahuje poistné krytie, ako aj výšku poistného plnenia. V prípade náhleho ochorenia, úrazu alebo inej nepríjemnej udalosti by ste mali okamžite kontaktovať asistenčnú službu, ktorá v danej situácii najlepšie poradí a usmerní.

Slováci míňajú viac

Dovolenkári nechali vlani v zahraničí viac peňazí ako v roku 2015. Výnimkou boli len čerpacie stanice, pravdepodobne pre pokles cien ropy.

Zdroj: Údaje z ČSOB

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.