Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2017, 18:05

Talian Donato o živote na Slovensku, ženy sú krásne, ale toto mi naozaj prekáža

Donato Rizzi je Talian a momentálne pracuje v Bratislave pre spoločnosť IBM.

Talian Donato o živote na Slovensku, ženy sú krásne, ale toto mi naozaj prekáža
Zdroj: Facebook

V Taliansku sa venoval práci pre Telekom, tu má starosti má riadenie zmlúv a ako sám hovorí, práca sa mu páči, kvôli medzinárodnému prostrediu, v ktorom sa pohybuje. Čo mu ale prekáža v práci je určitá monotónnosť.

V Bratislave žije už dva roky a celkovo na Slovensko sa rozhodol prísť z podobných dôvodov, ako mnohí ostatní cudzinci, ktorí nakoniec našli na Slovensku domov: aktuálny zamestnávateľ mu ponúkol prácu na plný úväzok, čo ho presvedčilo presťahovať sa do hlavného mesta.

Málo sa usmievate

„Keď sa na to ale pozriem komplexne a porovnám to napríklad s USA, tam sa nemajú tak dobre a naozaj si myslím, že celkovo Európa je presne tým kontinentom, kde sa žije najlepšie z celého sveta,“ hovorí Donato.

Chyby vidí ale v tom, že Slováci sa málo usmievajú a zlé skúsenosti má aj so zákazníckym servisom v reštauráciách a so službami. „Ale rozhodne na Slovensku ešte plánujem ostať, možno aj niekoľko rokov, ale dokedy presne alebo ako dlho - to neviem povedať.“

Zdroj: Facebook

Na rodnom Taliansku mu najviac chýbajú veci, ktoré ale asi pochopia aj mnohí tunajší Slováci, a to je to najlepšie, čo Taliansko bezpochyby má: tradičné jedlo a more. Ako sám hodnotí, „úplný opak Slovenska.

Medzi dvomi krajinami ale Donato vidí ešte jeden rozdiel, ktorým sú ľudia. „Keď porovnám ľudí v Taliansku a tu, prídu mi Slováci chladnejší.“ A čo má na Slovensku najradšej? „Predsa nádhernú krajinu, čisté hory a samozrejme krásne dievčatá,“ dodáva Talian Donato so smiechom na záver.