21.04.2017, 12:33

Milujem to tu. Bratislava je zasľúbená krajina, odkazuje Mexičan Daniel

Daniel Ballado je Američan, konkrétne z Mexika, kde študoval na vysokej škole, popritom pracoval aj v spoločnosti, ktorá ponúka podporu pre klientov v Spojených štátoch. Na Slovensku žije už päť rokov a o Bratislave, kde pracuje, hovorí ako o zasľúbenej krajine.

Milujem to tu. Bratislava je zasľúbená krajina, odkazuje Mexičan Daniel
Zdroj: Daniel Ballado

„Milujem Bratislavu! Naozaj si myslím, že Bratislava je zasľúbená krajina! Nie je nič, čo by som vybral ako niečo, čo na nej nemám rád, a to žijem v tejto ,zasľúbenej krajine‘ už päť rokov.“
Ako tréner a podnikateľ tu pracuje už vyše dva roky: konkrétne ako jazykový tréner v anglickom aj španielskom jazyku pre spoločnosti v meste.

„Aj keď som nikdy neočakával, že budem trénerom, môžem po týchto rokoch povedať, že je to najcennejšie zamestnanie, ktoré som kedy v živote mal. Stretol som sa s neuveriteľnými ľuďmi a čo viac, veľa som sa naučil od každého z nich,“ spomína a dodáva: „Hovorí sa, že v deň, keď nájdeš prácu, ktorú máš rád, je deň, keď prestaneš pracovať. Musím priznať, že je to úplná pravda, a to všetko vďaka tejto ,zasľúbenej krajine‘. Dobrý plat, veľa času, skvelí ľudia, čo viac si môžem priať?“ Medzi niektoré spoločnosti, s ktorými spolupracoval, patria Eset, Sygic, Soitron, RTVS, Lidl, PSJ a mnohé iné.

Slováci sú pokorní a inteligentní

Ako človek, ktorý žil na troch rôznych kontinentoch a v štyroch rôznych krajinách, dospel nakoniec Daniel k záveru, že nenávisť a nedostatok porozumenia majú korene v nedostatku informácií alebo jasnej nevedomosti.

Čo sa týka Slovenska a Slovákov, Daniel priznal, že je veľmi ťažké nájsť niečo, čo by na nich nemal rád. Toho, čo sa mu páči, je však mnoho, špeciálne jedna súčasť Slovenska: „Milujem slovenské ženy, myslím si, že vy máte najsexi a najkrajšie ženy na planéte!“

Čo sa mu však zdá na ľuďoch a ich zvykoch zvláštne je skutočnosť, že väčšina Slovákov trávi obdobie počas vianočných sviatkov vždy rovnako a že priatelia a rodina sa takpovediac „nemiešajú“:  čiže priatelia sotva vedia niečo o svojich rodinách.

Slovensko, napriek tomu, že nie je jeho rodná krajina, by nemenil. „Pretože je len jedna zasľúbená krajina, nie je dôvod, aby som šiel niekde inde a keďže mám syna so svojou bývalou slovenskou manželkou, je pravdepodobné, že budem istý čas tu.
To, čo mi chýba a čo mám však rád v rodnom Mexiku na rozdiel od Slovenska, je pláž a bohaté odrody čili a salsy,“
dodáva na záver.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.