Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.04.2017, 10:26

Moje mesto: Liptovský Mikuláš. Prečo je dovolenkovým šťastím a čo vám domáci nikdy nepovedia

Liptovský Mikuláš je mestom snov. Aspoň pre tých, čo milujú lyžovanie, turistiku či vodné športy. A je dobré, že toto mesto svoj potenciál vie aj využiť.

Moje mesto: Liptovský Mikuláš. Prečo je dovolenkovým šťastím a čo vám domáci nikdy nepovedia
Zdroj: YouTube, Slovakia.com

Na zopár kilometroch štvorcových nájdete všetko, čo potrebujete k dovolenkovému šťastiu. V posledných rokoch sa toto mesto mení. V galérii si pozriete to najlepšie z Liptovského Mikuláša a Liptova, hovorí rodáčka Lucia.

Pribúdajú štandardné obchodné centrá. Konečne, ešte donedávna sa totiž Mikuláš vyznačoval najväčšou hustotou čínskych obchodov na štvorcový meter. Predajne s lacnými tričkami a teniskami na jedno použitie totiž po 90.-tom roku mesto totálne zaplienili.

Kam by ste mali v Liptovskom Mikuláši zájsť?

Rada od domáceho ale znie: namiesto demänovských jaskýň choďte o dolinu ďalej. V Jánskej doline je Stanišovská jaskyňa. Dostanete čelovky, budete sa predierať úzkymi jaskynnými chodbičkami. Je to zaujímavejšie a dobrodružnejšie.

Pravdou je, že domácich v turistických ťahákoch Liptova väčšinou nestretnete. Snáď len lyžiarov, aj tí viac ako vozenie sa na lanovkách uprednostňujú skialpinistické výstupy do dolín a vrchov Západných a Nízkych Tatier. Miestni sú totiž presvedčení, že aquapark či jaskyňa sú dobré tak akurát pre Poliakov, Čechov a Bratislavčanov.

Huby, záhrada a príroda

Liptáci trávia najradšej voľné chvíle prácami okolo domu a na záhradke a keď už idú do prírody, tak to musí mať nejaký cieľ: hubárčenie, zbieranie čučoriedok alebo poľovačka. A kde vôbec rastú tie huby? Nepýtajte sa, je to zbytočné. Žiaden skúsený hubár vám to určite neprezradí. Tie najlepšie hubárske miesta sa dedia z generácie na generáciu a zostávajú rodinným tajomstvom, ktoré nepatrí do uší žiadneho turistu. Ak sa chcete najesť, nešpekulujte. Pokojne si dajte bryndzové halušky alebo pirohy, z ostatných jedál môžete byť sklamaní. Bryndza je istota a nikdy nesklame.

Ticketportal.sk