14.04.2017, 21:18

Na Slovensku máte skvelé ceny, len ľudia sú chladní a strohejší, hovorí Francúzka Rédoine

Rédoine Taoussiová je 19-ročná študentka, ktorá žije na Slovensku momentálne kvôli trojmesačnej stáži pre CCI Franco-Slovaque zaoberajúcej sa podnikaním.

Na Slovensku máte skvelé ceny, len ľudia sú chladní a strohejší, hovorí Francúzka Rédoine
Zdroj: Rédoine Taoussiová

Rada cestuje, športuje a stretáva sa s ľuďmi, s ktorými zdieľa spoločné zážitky. „Pochádzam z Toulouse, v južnom Francúzsku, ktoré je mimochodom pravdepodobne 3. najväčšie mesto vo Francúzsku,“ hovorí hrdo.
Na Slovensku sa jej najviac páčia  pamiatky, kultúra, ceny a ľudia. „Aspoň niektorí z nich,“ hovorí. Podľa nej sú niektorí zo Slovákov až príliš strohí.

Až chladní a niekedy mi to ťažko padne. Vo Francúzsku sa viac rozprávame medzi sebou.  Mnoho ľudí vo verejnej správe ani nehovorí po anglicky, ľudia nehovoria jeden s druhým... Nepozdravia sa jeden druhému, a už vôbec nie napríklad šoférom autobusu."

Výnimky ju ale mimoriadne tešia. "Niektorí ľudia sú zase veľmi priateľskí! Takže zatiaľ mám radosť z toho, akí sú Slováci, s výnimkou tých, ktorí sú veľmi hrubí pri prvom kontakte.“

Rozdiely vidí Rédoine aj v kultúre a jedle. A aký má názor na zvyky na Veľkú noc na Slovensku? „No, v tejto chvíli neviem úplne presne na túto otázku odpovedať. Ale vy Slováci Veľkú noc oslavujete veľmi, život v meste sa spomaľuje a ľudia sa obdarúvajú jeden druhého. To je naozaj skvelé, a dosť odlišné, než vo Francúzsku, my takmer neoslavujeme Veľkú noc (len ako deti)."

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.