17.03.2017, 15:15

Bulhar Kalin žije na Slovensku deväť rokov. Na vaše jedlo si nemôžem zvyknúť, hovorí

Kalin Gekov pôvodom z bulharskej Sofie sa presťahoval do Bratislavy pred deviatimi rokmi, keď tu dostal pracovnú ponuku. Prečítajte si, čo prezradil o živote na Slovensku.

Bulhar Kalin žije na Slovensku deväť rokov. Na vaše jedlo si nemôžem zvyknúť, hovorí
Zdroj: Kalin Gekov

Páči sa mu dopravná dostupnosť

“Bratislava sa mi páči, pretože je to relatívne malé a pokojné mesto. Všade sa viem dostať za 15 minút. Milujem cestovanie a veľmi si vážim, že z Bratislavy môžem byť za hodinu vo Viedni, v Budapešti za 2 hodiny, v Prahe za 4 hodiny a tak ďalej,” chváli Kalin, ktorý pracuje v poisťovni.

V reštauráciách je málo rozmanitej stravy

Jediná vec, ktorá mu u nás chýba, je jedlo. “Ešte si nemôžem zvyknúť na slovenské jedlo. Všetko máte vyprážané. Je veľmi ťažké zohnať dobrú zeleninu a v Bulharsku sme zvyknutí jesť veľmi veľa zeleniny.” Podľa neho je tu málo reštaurácii, ktoré ponúkajú cudzokrajnú a exotickú kuchyňu.

Slovensko čelí rovnakým problémom ako Bulharsko

Zároveň ho prekvapilo, že veľa Slovákov pozná a miluje Bulharsko. “A všetci kamaráti z Bulharska, ktorí ma prišli navštíviť, si zas zamilovali Bratislavu,” vraví.

Slovákov celkovo vníma ako milých a priateľských ľudí. “Slovensko je veľmi krásna krajina, bohužiaľ trpí tými istými problémami ako Bulharsko, napríklad korupciou a rasizmom”, dodáva Kalin.  

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.