15.03.2017, 00:01

Najkurióznejšie múzeá: V nich sa určite nudiť nebudete

Pripadajú vám už múzeá, kde vidíte dinosaurie kosti alebo starobylé umelecké diela, nudné? Možno prinášame riešenie. Svet je totiž plný múzeí, pričom niektoré sú fantastické a niektoré zas vyložene čudné.

Falické múzeum sa nachádza v Reykjavíku na Islande a obsahuje neuveriteľne veľkú zbierku penisov všetkých možných cicavcov, ktoré si dokážete predstaviť. K dispozícii je baran, sob, mačka, pes, ale aj väčšie zvieratá ako žirafa a slon. Všetky pravé orgány sú uchovávané v pohároch s formaldehydom, zatiaľ čo steny zdobia pôsobivé kosti penisov. Všetko sa to začalo v roku 1974, keď Sigurdur Hjartarson dostal ako darček býči pohlavný orgán. Je zrejmé, že Islanďania majú neobvyklý zmysel pre humor, pretože mu jeho ďalší priatelia podarovali intímne partie veľrýb. Ako zbierka rástla, vznikol aj nápad na múzeum. To sa teraz môže pochváliť zbierkou 282 vzoriek z 93 rôznych druhov zvierat. Niektoré exponáty pochádzajú z  mytologických tvorov - elfov a trollov - ktoré sú ľudskému oku skryté, ale sú tu aj veľmi reálne kusy z líšky, mroža, a dokonca aj ľadového medveďa. K dispozícii je tiež orgán škrečka, ktorého je možné vidieť len pod mikroskopom.
Zdroj: Flickr

Tieto podivné miesta sa podľa portálu Grunge môžu pochváliť všetkými druhmi šialených exponátov, od bizarných potravín až do rozobraté časti tela.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.