16.02.2017, 00:00

Zberači v Malajzii riskujú životy pre najdrahšiu delikatesu

Polievka z vtáčích hniezd je známa aj ako kaviár východu. Patrí medzi najdrahšie jedlá na svete.

Zberači v Malajzii riskujú životy pre najdrahšiu delikatesu
Zdroj: Flickr/InterContinental Hong Kong

Polievku bežne podávajú v luxusných reštauráciách v Číne, ale prísady na ňu ponúkajú aj niektoré potravinárske trhy v regióne, informuje portál Insider.

Hniezda tvorené zo slín tropického vtáka salangány ostrovnej sú vyhľadávané pre svoje liečebné a omladzujúce účinky. Ich zber je nebezpečný a proces čistenia je prácny. Aj to z nej robí takú drahú delikatesu.

V jaskyniach v Malajzii sa miestni ľudia po celé stáročia šplhajú až do výšky 150 metrov, len aby s malými nožíkmi a pinzetami nazbierali tieto hniezda. Mnohí z nich zdedili určité časti jaskyne od svojich rodičov alebo starých rodičov.

Muži, ktorí sa istia len pomocou lán a ručne vyrobených bambusových rebríkov, riskujú zberom svoje životy. Veľa z nich sa už domov z jaskyne nevrátilo.

Čierne hniezda sa po zbere ešte musia vyčistiť. Tradične na to používajú malý nástroj, aj keď bieliace prostriedky urýchlia proces čistenia.

Následne sa nazhromaždené hniezda vyvezú do Číny, kde ich predajú. Úradníci odtiaľ občas prídu dohliadať na celý proces. Drvivá väčšina ziskov tak ide do Číny a nie robotníkom, ktorí zbierajú hniezda.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.