Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2016, 09:00

Slovensko sa dostalo na stránky prestížneho denníka. Pozrite sa, ako nás opisuje britský Guardian

Ako jedno z masami neobjavených, lacných miest ideálnych na zimnú dovolenku, odporúča britský denník hneď v úvode článku aj slovenský Poprad.

Slovensko sa dostalo na stránky prestížneho denníka. Pozrite sa, ako nás opisuje britský Guardian
Zdroj: Regiontatry.sk

Zima je čas na preskúmanie zasnežených európskych miest plných útulných kaviarní, obzvlášť keď sú dostupné nízkonákladovými leteckými spoločnosťami s nízkym sezónnym cestovným, uvádzajú na webe prestížne britské listy The Guardian.

Čo napísali jeho redaktori o našom podtatranskom mestečku a ako ho jeho potenciálnym návštevníkom opísali?

Malé radosti v Poprade
"Vezmite jedno malé mesto v srdci stredoeurópskej starobylosti na úpätí nádherných, zasnežených hôr.
Potom pridajte kúpele pod šírym nebom s celoročnou zábavou, či už s pokojnou relaxáciou v horúcich bazénoch alebo divokou jazdou na tobogánoch. Ideálnou symbiózou toho je slovenský Poprad. Jeho historická časť Spišská Sobota nie je veľké, ale baroková architektúra ho udržiava v starom stredoeurópskom duchu. Reštaurácia Vino a Tapas na Sobotskom námestí je skvelým spojením kulinárstva a penziónu. Uistite sa, že nakupovanie mimo centra vám pomôže spoznať mesto, menovite čokoládovňu Bon Bon na Dominika Tatarku či historické
Podtatranské múzeum na Partizánskej ulici," vymenúvajú noviny lokálne atrakcie.

Chvália dopravu
"Najlepšia zo všetkého je rýchla, lacná doprava do Vysokých Tatrách, lanovkové prípoje na lyžovanie alebo vychutnávanie veľkolepej panorámy. Starý Smokovec je hlavnou tatranskou dedinou," opisuje Guardian.

"Keď sa vrátite do Popradu, kúpele Aquacity sú medzi miestnymi veľmi obľúbené (rodinná denná vstupenka stojí 52 eur). Tí, ktorých láka predstava horúceho bazéna v chladnom vzduchu pod holým nebom, môžu si ju napĺňať po celý deň," opisujú idylu vodného sveta.

Wizz Air lieta do Popradu z britského Lutone od 44 eur tam a späť, dodáva Guardian.

Pozrite si všetky európske mestá, ktoré noviny odporúčajú:

Ticketportal.sk