Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2016, 18:30

Peklo na Zemi existuje a má aj 70 stupňov. Toto sú najhorúcejšie miesta planéty

Tu by ste dovolenku tráviť nechceli. Na týchto miestach by ste sa dlho neohriali, skôr doslova spálili.

Peklo na Zemi existuje a má aj 70 stupňov. Toto sú najhorúcejšie miesta planéty
Zdroj: Flickr.com

Klimatické zmeny spôsobujú čoraz markantnejšie a náhlejšie teplotné extrémy vo svete. Deje sa to aj na miestach, ktoré doteraz oplývali miernym podnebím s vyrovnanými prejavmi počasia.

Ale ktoré miesta na planéte sú dlhodobo extrémne a budú ešte horúcejšie s možnými smrteľnými následkami?

Niektoré z nich sú dokonca príliš vzdialené a nehostinné aj na vybudovanie trvalej meteorologickej stanice na záznam teplôt.

NASA v posledných 12-tich rokoch zapojila dva satelity vybavené špeciálnou technológiou na meranie v týchto odľahlých a extrémnych oblastiach, píše Business Insider.

Z Etiópie cez Irán do Austrálie. Nazrite do najhorúcejších miest našej planéty, ktoré posúvajú hranice pojmu "obývateľné".

Tieto miesta majú podľa odborného a spravodajského meteorologického portálu Wheather.com zvyčajne niekoľko spoločných charakteristík. Sú v púšťach s malou vlhkosťou pôdy alebo vegetácie, kde je veľa priameho slnečného žiarenia neprerušeného oblačnosťou počas horúcej sezóny. To znamená, že slnečná energia smeruje bezprostredne na zem a ustavične tam pôsobí. Tieto miesta tiež zvyknú byť v nižších nadmorských výškach.

Ticketportal.sk