Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.11.2016, 00:00

Čarovná atmosféra a unikátne špeciality. Tak hodnotí bratislavské vianočné trhy český denník

Čarovná atmosféra a unikátne špeciality. Tak hodnotí bratislavské vianočné trhy český denník
Zdroj: Archív denníka Lidové noviny

Keď sa ľudí okolo vás spýtate, ktoré vianočné trhy v strednej Európe sú tie najkrajšie, väčšina odpovie, že tie v Prahe alebo vo Viedni. Avšak existuje aj tretie stredoeurópske hlavné mesto, kde zažijete tú pravú vianočnú atmosféru, ktorá vám učaruje, píše český internetový denník lidovky.cz.

Tri bratislavské vianočné trhy - na Hlavnom, Hviezdoslavovom a Františkánskom námestí - ponúkajú podľa internetových novín návštevníkom kombináciu neopakovateľnej vianočnej pohody, lokálnych špecialít aj miestnych remeselných výrobkov, ktoré tu majú dlhoročnú tradíciu.

Zdroj: lidovky.cz

​Vianočné trhy v Bratislave sú v mnohom podobné tým v Prahe, konštatuje článok. Varené víno, grog, syry, klobásky, slamené a iné ručne vyrábané vianočné ozdoby. Napriek tomu tu nájdete aj stánky, ktoré by ste inde hľadali márne. Predovšetkým tie, v ktorých môžete ochutnať tradičné slovenské lokše, či už na sladko s orieškami alebo na slaný spôsob s oškvarkami alebo s kapustou, nesmiete obísť. Na pultoch nechýbajú ani domáce koláče a medovníky alebo kapustnica s nezameniteľnou vôňou a chuťou, chváli Bratislavu autorka článku Alena Pecháčková.

Slovenská metropola na Dunaji má tri hlavné trhy, pričom na každom z nich nájdete niečo iné, pokračujú lidovky.cz. Na Hlavnom námestí nájdete viac ako 80 tradičných stánkov predovšetkým s vianočnými ozdobami a drobnosťami, ktorými môžeme obdarovať svojich blízkych. Je tu tiež najväčší vianočný stromček, ktorý sa rozsvietil v popoludňajších hodinách už minulý víkend. Na Františkánskom námestí si predovšetkým pochutíte a Hviezdoslavove námestie patrí malým dielňam a nájdete tu aj veľké klzisko, konštatuje autorka. 

Ticketportal.sk