Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.11.2016, 00:00

Leto si môžete predĺžiť aj v novembri. Toto sú najobľúbenejšie aquaparky

Leto si môžete predĺžiť aj v novembri. Toto sú najobľúbenejšie aquaparky
Zdroj: zlavadna.sk

Aj keď sa už teploty na teplomeroch pohybujú okolo nuly a na niektorých miestach aj snežilo, obyvatelia Slovenska stále vyhľadávajú pre svoj oddych aj vodu. Na jednom zo zľavových portálov si počas tejto jesene kúpili vstupy do aquaparkov za viac ako 400-tisíc eur.

Ako ukázalo posledné leto, Slováci sú oveľa vernejší Slovensku než zahraničným destináciám. Na rekreáciu využívali vo veľkom najmä domáce vodné plochy - priehrady a jazerá. Rovnako v jeseni sa opäť rozhodli oddychovať radšej doma, konkrétne v slovenských aquaparkoch. „Ľudia si chcú predĺžiť leto. Mnohí neboli tento rok pri mori, takže je to pre nich možnosť vychutnať si vodu aj v chladnejších mesiacoch,“ vysvetľuje Svetlana Tarageľová, riaditeľka portálu ZľavaDňa.

​Dokazuje to aj počet predaných kupónov. Počas jesenného obdobia sa predalo viac ako 33-tisíc vstupov do aquaparkov, čo je polovičný nárast v porovnaní s letom. Hodnota kupónov tak dosiahla 407-tisíc eur. Proti letnému obdobiu ide o stopercentný nárast, čo sa týka celkovej ceny.

Medzi najpredávanejšie aquaparky už tradične patrí Tatralandia, najväčší aquapark u nás a jeden z najväčších v celej strednej Európe. V predaji ho nasleduje Aquacity Poprad, Aquapark Oravice či novootvorený Aquapark Gothal v Liptovskej Osade.

Veľkú obľubu u Slovákov si získava aj novootvorený aquapark Chocholowskie Termy za hranicami s Poľskom, len 30 kilometrov od oravského Zuberca. Vďaka termálnej vode s liečivými účinkami  sa tu zahrejete aj vo veľmi chladnom počasí. Predaje dokazujú, že Slováci si čoraz viac užívajú aj poľské aquaparky. ​

Ticketportal.sk