Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.10.2016, 00:00

Prevratná novinka: Nový kufor s vami pocestuje bez toho, aby ste sa ho dotkli

Prevratná novinka: Nový kufor s vami pocestuje bez toho, aby ste sa ho dotkli
Zdroj: youtube.com

S prenášaním ťažkej batožiny bude možno čoskoro koniec. Začínajúca kalifornská firma Travelmate Robotics totiž vymyslela kufor, ktorý svojho majiteľa nasleduje ako pes.

Zatiaľ ide len o prototyp, v obchodoch by sa však výrobok mal objaviť už budúci rok v lete. Kufra sa pri cestovaní vôbec nemusíte dotknúť. Drží sa meter až meter a pol za svojím majiteľom, ktorého polohu sleduje prostredníctvom smartfónu.

Kufor sa môže pohybovať vzpriamene alebo naležato. A to rýchlosťou až 11 kilometrov za hodinu. Spoločnosť Travelmate Robotics sa domnieva, že jej kufre ocenia široké masy ľudí, od podnikateľov cez turistov až po osoby so zdravotným postihnutím.

Firma zatiaľ plánuje tri veľkosti batožiny, v cenách od 399 do 595 amerických dolárov (v prepočte 366 až 546 eur).

Travelmate Robotics už kufre úspešne otestovala v obchodných centrách a na chodníkoch. Podľa generálneho riaditeľa Davida Neara pritom nie je nutné sa obávať, že kufre na preplnených letiskách či železničných staniciach do niečoho narazia.

Prototyp je totiž vybavený infračerveným senzorom, vďaka ktorému zaznamená objekty a včas sa im vyhne. Konečná verzia ale bude mať iný senzor, zrejme kameru alebo radar.

Výrobca myslí aj na krádeže. Ak sa batožina vzdiali od svojho majiteľa na vzdialenosť 4 a pol metra, spustí sa v kufri alarm a majiteľovi bude zaslané upozornenie na jeho smartfón.

Ticketportal.sk