Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2016, 00:00

Skrytá kamera, drogy, krádeže, rasizmus. Aj takto môže vyzerať ubytovanie cez Airbnb

S miliónmi uzatvorených prenájmov ročne v mnohých krajinách sveta, je jasné, že známy cestovateľský portál si so sebou ponesie aj isté percento dovolenkových katastrof.

Skrytá kamera, drogy, krádeže, rasizmus. Aj takto môže vyzerať ubytovanie cez Airbnb
Zdroj: Reuters

Stránka Airbnb.com vznikla pred necelými 10-timi rokmi ako online start-upová alternatíva veľkých online sietí oficiálnych ubytovacích jednotiek kdekoľvek na svete.

Ponúka celý byt/dom/priestor alebo jeho časť priamo od majiteľov za inzerovanú cenu. Vyberáte si ho podľa lokality, kalendára obsadenosti, referencií, a to v rôznych kútoch sveta.

Práve autenticitu aj serióznosť ponuky aj dopytu zabezpečuje viac-menej len systém hodnotení - zverejnené bodovania a komentáre na akéhokoľvek majiteľa či používateľa priamo na stránke od tých, ktorí s ním majú skúsenosť.

Máte takto možnosť za mnohokrát prijateľnú cenu bývať počas dovolenky aj priamo v centre najväčších miest, ktoré by ste si inak nemohli dovoliť alebo naopak, môžete sa dostať do lokalít, kde bežné ubytovacie jednotky ani nie sú k dispozícii.

Na tisíc skvelých zážitkov sa však isto nájde aj zopár (alebo niekoľko) skutočne bizarných. Ako s každým online a nepriamo ponúkaným tovarom či službou si totiž nikdy nemôžete byť celkom istí, ako tá mačka vo vreci vlastne vyzerá. (A či nie je tak trochu šialená.)

Ušľachtilý výraz "vintage" totiž môže označovať aj niečo skutočne staré a "živá štvrť" môže byť aj neznesiteľne hlučná a nebezpečná. A existujú aj horšie deje...

Na najhoršie zážitky ľudí so službou Airbnb prevažne z USA sa pozrel San Francisco Chronicle.

Ticketportal.sk