Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.10.2016, 12:00

Američanka odmietla chemoterapiu a začala cestovať. Fandlili jej státisíce ľudí

Keď Norme Bauerschmidt lekári vlani diagnostikovali rakovinu v poslednom štádiu, rozhodla sa nepodstúpiť liečbu chemoterapiou a zvyšok života radšej stráviť pozitívnejšie.

Američanka odmietla chemoterapiu a začala cestovať. Fandlili jej státisíce ľudí
Zdroj: Facebook.com/DrivingMissNorma

Vydala sa na cesty, počas ktorých sa k vlastnému údivu stala hitom internetu - na facebooku ju sledovalo vyše 440-tisíc ľudí. Minulý týždeň zomrela, ako 91-ročná.

Než Bauerschmidt zomrela, strávila so svojím synom Timom Liddle a nevestou Ramie Liddle viac ako rok na cestách. Domovom im bol karavan, ktorým najazdili viac ako 20-tisíc kilometrov a navštívili 34 amerických štátov.

Nezvyčajné dobrodružstvo sa začalo, keď Bauerschmidt vlani v júni lekári oznámili, že trpí rakovinou v poslednom štádiu. Bolo to len dva dni po smrti jej manžela Lea. Syn a nevesta, ktorí žili v karavane, preto jej ponúkli, aby išla bývať k nim.

"Keď jej zomrel manžel, urobili sme to, čo robia všetky rodiny. Ponúkli sme jej, aby išla bývať k nám. Ona nad tým premýšľala asi minútu a pol a potom povedala - áno. Bola pripravená na dobrodružstvo," cituje Liddle spravodajský server BBC." Hneď sme jej kúpili invalidný vozík, aby bola naozaj slobodná. Od tej chvíle sme ju mohli vziať kamkoľvek chcela, " dodala Liddle.

Práve ona sa rozhodla založiť facebookovú stránku s názvom Driving Miss Norma. "V prvom rade išlo o to, aby rodina vedela, kde sme, ale keď stránku začalo sledovať viac ľudí, Norma bola úplne v šoku," povedala Liddle.

Bauerschmidt so synom a nevestou jazdili z miesta na miesto. Niekde strávili deň, inde mesiac, podľa toho, ako sa im tam páčilo. Čím viac ľudí sledovalo príspevky na facebookovej stránke, tým viac chodilo Bauerschmidt pozvánok na rôzne akcie. Treba spomenúť napríklad basketbal v Atlante alebo pozvania od rôznych rodín na večeru.

Posledný šťastný rok
Trio cestovalo po celých Spojených štátoch. V štáte Washington zbierali lieskové oriešky a v Južnej Karolíne sa zúčastnili slávnostného sprievodu na počesť Dňa svätého Patrika. Vo Wyomingu navštívili Yellowstoneský národný park a zašli aj na pobreží Massachusetts.

Pozreli sa do bývalej zlatej bane v Georgii a na Floride si pani Bauerschmidt splnila životný sen v podobe vyhliadkového letu teplovzdušným balónom.

Bauerschmidt bola veľmi skromnou dámou, hovorí jej nevesta. "Posledný rok prežila šťastne. Bola to obyčajná žena, ktorú si v živote nikdy nikto nevšímal," hovorí Liddle. "A v tom je aj krása tohto príbehu - ona bola skrátka sama sebou," dodala.

Ticketportal.sk