Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2016, 00:00

Čínsky chodník zo skla na útese otvorili. Na svete je podobných skvostov viac

Čínsky chodník zo skla na útese otvorili. Na svete je podobných skvostov viac
Zdroj: Flickr

Ak si chcel kedysi turista vychutnať pohorie Hunan v Číne, musel sa mať poriadne na pozore. Po novom však vznikol sklenený chodník, ktorý vedie 100 metrov po obvode hory a prináša zaručene extrémny výhľad na krajinu, píše portál cnn.com.

Ak chcete byť fascinovaní, vydesení a ohromení, vydajte sa práve sem. 100 metrov dlhý sklenený chodník tiahnuci sa okolo útesu na Tianmen Mountain v južnej provincii Číny otvorili pre verejnosť len tento pondelok.

Niektorí návštevníci sa držia skaly a boja sa čo i len pozrieť dole, iní sa po skle širokom 1,6 metra prechádzajú a testujú jeho odolnosť, iní zas naťahujú selfie tyč a snažia sa o tie najlepšie zábery.

Všetci sa akoby vznášali na obrovskou roklinou a užívajú si tretí takýto chodník v oblasti Tianmen Mountain. Dramatické výhľady z chodníka sú už v začiatkoch mimoriadne obľúbené. Chodník sa volá „Avenue to the Sky“.

V tejto oblasti sklo očividne milujú, pretože tu majú už aj lanovku, ktorá cestujúcich vyvezie na vrch hory Tianmen aj najdlhší most na svete, ktorý má 430 metrov.

Chcete spoznať viac podobných, výškových skvostov? Nahliadnite do našej galérie.

Ticketportal.sk