Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2016, 00:00

Chcete totálny pokoj? Prenajmite si privátny ostrov za necelých 400 eur

Chcete totálny pokoj? Prenajmite si privátny ostrov za necelých 400 eur
Zdroj: Airbnb.com

Ak ste niekedy snívali o tom, že utečiete ďaleko a skončíte na neznámom, takmer opustenom ostrove, tento sen nie je až tak ďaleko od reality. Neznámy – známy Bird Island môžete zažiť len za 359 eur na noc, píše portál huffingtonpost.com.

Ostrovček s milým názvom „Vtáčí ostrov“ sa nachádza len 20 minút jazdy loďou od pobrežia Placencia v Belize a nachádza sa vnútri koralového útesu. Ide o malé prímorské mesto obklopené nádhernou modrou vodou. Hoci je ostrov plne obsadený 12 mesiacov v roku a najbližší voľný termín majú až v roku 2018, je tu šanca.

Ubytovanie tu môžete nájsť cez platformu airbnb, na ktorej nájdete aj krátky popis ostrova. „Ubytujte sa na súkromnom ostrove vyhradenom na krásnom atole, s veľkými možnosťami plávania, šnorchlovania alebo prehliadok so všetkým komfortom. Cena zahŕňa daň aj dopravu na a z ostrova.“

Fred Abon je majiteľom a prevádzkovateľom ostrova, zároveň je vietnamským veteránom a toto miesto propaguje ako miesto ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú útek od všetkého. Fred prenajíma celý ostrov, na ktorom je dom pre 4 – 8 ľudí, k dispozícii sú 3 spálne a 1 kúpeľňa. Hlavnou témou ostrova je dobrodružstvo ako s Robinsonom Crusoe, no s plným komfortom, wifi sieťou, elektrinou aj tečúcou vodou.

Pokiaľ si už teda Bird Island vyberiete, musíte zostať aspoň 3 noci. A cena zahŕňa aj dopravu na ostrov, dobre zásobovanú kuchyňu, vybavenie na rybárčenie aj šnorchlovanie aj kajaky. Pohodu si môžete vychutnať nielen na vlastnej terase pri grile, ale vlastne na celom ostrove.