Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.07.2016, 14:00

Obišli všetky zabezpečenia. Rusi vyliezli bez zaistenia na parížsku Eiffelovu vežu

Obišli všetky zabezpečenia. Rusi vyliezli bez zaistenia na parížsku Eiffelovu vežu
Zdroj: Travel Ticker

Obišli všetky zabezpečenia a bez jediného istiaceho lana sa mladí Rusi vydali na vrchol tristo metrov vysokej Eiffelovej veže v Paríži. Od výstupu ich neodradilo ani zlé počasie, píše idnes.cz.

Výstup uskutočnili Ivan Kuzněcov (22 rokov) a Alihan Semenov (20 rokov). Semenov potom celý výstup nakrúcal na dron. Plánovanie nebezpečného výletu začalo už v máji. "Veľa som premýšľal o tom, ako sa vyhnúť ochranke, pretože po teroristických útokoch v Paríži bola atmosféra v meste veľmi napätá," povedal Kuznecov serveru rt.com.Obísť bezpečnostné opatrenia nakoniec nebolo až také zložité. Mladí Rusi si večer pred výstupom na poslednú chvíľu kúpili lístok, schovali sa pri výťahu a čakali až do pol šiestej do rána, než mohli vyraziť nahor. "Ukrýval sme sa skoro sedem hodín a pretože bola zima, nemohli sme spať. Ale stálo to za to," povedal Kuznecov. Aj napriek silnému vetru a dažďu si adrenalínoví lezci po celej akcii pochvaľovali, že konštrukcia veže je pre podobné výstupy dobre uspôsobená.

Všetci mladíci nakoniec skončili pri výsluchu. Pri zostupe dole si ich totiž všimol člen ochranky, ktorý zavolal políciu. "Mysleli si, že sme nejakí teroristi, na výsluchu sme boli päť hodín. Nakoniec nás pustili, ale zabavili nám kamery, "dopĺňa Kuznecov. Podľa neho vraj nakoniec od policajtov zožali obdiv. "Vraj vedeli, že Rusi sú tvrďáci, ale toto bolo niečo úplne iné."

Ticketportal.sk