Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.05.2016, 21:58

Najväčšia výletná loď sveta sa vydala na prvú plavbu. Mieri do Rotterdamu

Najväčšia výletná loď sveta sa vydala na prvú plavbu. Mieri do Rotterdamu
Zdroj: Reuters

Na svoju prvú plavbu s cestujúcimi sa dnes neskoro popoludní z britského Southamptonu vydala najväčšia výletná loď sveta Harmony of the Seas. Loď, ktorá patrí spoločnosti Royal Carribean Cruises, mieri do holandského Rotterdamu a 26. mája by mala priplávať späť do Southamptonu.

Obrovský, sedemdesiat metrov vysoký kolos, je určený pre takmer 5500 cestujúcich a 2100 členov posádky. Vyrobila ho lodenica STX France v Saint-Nazaire a stál asi miliardu eur. Šestnásťpodlažné plavidlo je dlhé 362 metrov, čo je o 50 metrov viac, ako má na výšku Eiffelova veža.

Po návrate z Rotterdamu čaká Harmony of the Seas krátka plavba do francúzskeho Cherbourgu a koncom mája potom odpláva do Barcelony a až do konca októbra bude podnikať plavby v Stredozemnom mori. Po ich ukončení sa presunie do karibskej oblasti.

Pasažieri nájdu na palube divadlá, kasíno, obchody, bary, reštaurácie, niekoľko bazénov, vodnú šmýkačku, detské atrakcie, ale tiež napríklad ľadovú plochu, horolezecké steny, basketbalové ihrisko či bar, v ktorom obsluhujú roboti.

Ticketportal.sk