17.05.2015, 15:25

Vzdal sa práva, aby sa venoval legu. Dnes má výstavu v Paríži

Vo francúzskej metropole Paríž otvorili dnes výstavu amerického umelca Nathana Sawayu, ktorý vytvára sochy z kociek známej stavebnice lego.

Vzdal sa práva, aby sa venoval legu. Dnes má výstavu v Paríži

Sawayovu expozíciu "Umenie kocky" uviedli na výstavisku Porte de Versailles v Paríži. Tvorí ju dokopy 100 sôch pozostávajúcich z vyše jedného milióna populárnych lego kociek. Najznámejšie Sawayovo dielo "Žltý" - mužská busta otvárajúca vlastnú hruď - je vystavená v Paríži hneď vedľa šesť metrov dlhej kostry tyranosaura či repliky Méloskej Venuše, ktorej originál sa nachádza v neďalekom parížskom múzeu Louvre.  Výstava "Umenie kocky" bude v parížskom výstavisku Porte de Versailles do 30. augusta tohto roka.
 

 

"Úžasná vec na lego kockách je, že sú univerzálnou hračkou... V Afrike som stretol zopár ľudí, ktorí sa nikdy nehrali s legom a nikdy o ňom nepočuli. Napriek tomu, keď som vytiahol niekoľko kociek, hneď to pochopili. A to je úžasná stránka využívania média - robí umenie prístupným," uviedol netradičný umelec a bývalý právnik. 

Sawaya dal svojho času výpoveď v newyorskej právnickej firme, aby sa mohol venovať záľube v lego stavebniciach. Po prvý raz predstavil svoje umenie verejnosti v roku 2007. Odvtedy vystavoval diela v severnej Amerike, Ázii, Austrálii a Európe.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.