Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.05.2014, 00:00

Šialený nápad, ako mať v lietadle súkromie

Vyzerá to ako podivný úzky záves alebo len pruh prestieradla. Čo by ale ľudia nevymysleli, aby mali pocit, že v preplnenej ekonomickej triede v lietadle získajú aspoň ilúziu súkromia. Otázkou je, či sa nová vychytávka na trhu ujme.

Autormi nezvyčajného nápadu sú mladí priemyselní dizajnéri Idan Noyberg a Gal Hrčka z izraelskej Bezalel Academy v Jeruzaleme. Záves, ktorý návrhári vyrobili, nesie názov B-Tourist, a jeho cieľom je vytvoriť osobný priestor pre pasažierov, ktorí si chcú oddýchnuť a mať trochu súkromia.

Prenosný a pružný záves má dať spolucestujúcim aj palubnému personálu jasne najavo, že chcete mať pokoj a neželáte si byť rušení. B-Tourist sa napne medzi opierkou pre hlavu na vašom sedadle a sedadlom pred vami, čím sa vytvorí akési malé ochranné pásmo.

V závese sú všité vrecká, kam je možné si uložiť osobné veci. Navyše tým, že látka je pružná, môže poslúžiť aj ako opora hlavy, takže vám hlava nebude omylom padať treba na susedove rameno.

Kým B-Tourist je teraz vo fáze prototypu, na trhu už sú teraz k zohnaniu ďalšie nekonvenčné produkty, ktoré majú ľuďom uľahčiť cestovanie. Pred nedávnom sme písali o tzv pštrosom vankúši čiže kukle, ktorá má pomôcť cestovateľom ľahko a pohodlne zaspať a tak zvládať diaľkové lety aj problémy pásmovej choroby.

zdroj: idnes.cz

Ticketportal.sk