Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2015, 00:00

Marihuana či horúci piesok. Spoznajte najnovšie wellnes trendy

Prechádzka osamote v lese či psammoterapia. Aj takto vyzerajú najnovšie trendy v oblasti kúpeľníctva podľa SpaFinder Wellness 365, jednej z najväčších wellnes spoločností na svete. Pozrite si tie najzaujímavejšie z nich tak, ako ich vybral portál cnn.com

Povesť najkontroverznejších si pravdepodobne vyslúžia marihuanové denné kúpele Sú výsledkom uvoľnenia používania marihuany v americkom štáte Colorado. Neznamená to však zďaleka, že by sa turisti po celý čas vznášali v marihuanovom opare. Konope je totiž používané najmä ako súčasť kozmetiky a kúpeľných procedúr.

Snímka: RAV/Blackberry Farms

Ďalším trendom je takzvané forest bathing. Úprimne, naordinovať si ho môžete aj sami, ide v podstate o prechádzku v lese. Podstatné je však, aby ste atmosféru vnímali a precítili všetkými zmyslami. Tento trend, ktorý má veľkú tradíciu v Japonsku, môže niekedy zahŕňať okrem prechádzok aj cvičenie uprostred lesa. 

Veľmi zaujímavou alternatívou je psammoterapia. Hoci ide o techniku, ktorá sa na Blízkom Východe používa už vyše dvetisíc rokov, dodnes je na Západe pomerne neznáma. Na rozdiel od populárneho hammamu.

Pri psammoterapii sa pracuje s teplým pieskom - ten sa buď prikladá na namáhané miesta alebo vás doň zahrabú celkom. Vraj spoľahlivo uvoľňuje napäté svalstvo a aj psychiku.

Pozrite si aj ďalšie zaujímavé trendy v galérii.

Ticketportal.sk