Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.11.2015, 18:50

Indický portál láka turistov na slovenské klenoty - Štrbské pleso a Tatry

Indický portál použil ako úvodný obrázok Štrbské pleso a siluetu Tatier lákajúc tak turistov na hoteli v Indii.

Jeden z najväčších rezervačných portálov v Indii použil na svojej stránke ako úvodný obrázok Štrbské pleso a siluetu Tatier, najprv si to všimol Čech. Informoval o tom na svojom webe slovenský denník Denník N: "India sa predáva aj obrázkom Štrbského plesa. Slovensko je zasa o niečo slávnejšie."

Fotografie Štrbského plesa na indickom portáli, ktorý má mesačne okolo pol milióna "návštevníkov", si vraj ako prvý všimol Čech žijúci v Poľsku, ktorý prevádzkuje vlastný rezervačný portál. Záber si pamätal z učebnice vlastivedy. "Je to rovnaké, ako by si známy špecialista na ubytovanie na slovensku dal na hlavnú stránku fotografiu Tádž Mahal," myslí si.

Na snímke Štrbského plesa je aj hotel Patria, ktorého riaditeľ bol zaskočený. Pri súčasnej návštevnosti Tatier vraj nevie, či by mu stačili ubytovacie kapacity aj pre hostí z Indie.

Znalec Tatier i Himalájí Peter Hámor hovorí, že v indických horách ešte nebol, a tak nedokáže odhadnúť, či sa podobajú Tatrám. "Ale teší ma, že najkrajšia fotka, ktorú v Indii našli - pretože na úvodnú stranu sa obvykle dáva tá najkrajšia - je z Tatier. To len potvrdzuje to, čo tvrdím už dávno, že Vysoké Tatry sú najkrajšie hory na svete," tvrdí.

"Jedným z dôvodov, prečo sa Indovia rozhodli pre tradičnú slovenskú panorámu, môže byť skutočnosť, že fotka je voľne dostupná a asi sa indickým podnikateľom zapáčila," usúdil denník.

Ale možno sa Indom podaril podobný omyl, aký zažilo aj Slovensko. V jednej predvolebnej kampani vtedy vládnuce Hnutie za demokratické Slovensko dokazovalo zveľadenie krajiny za vlád Vladimíra Mečiara billboardmi s fotografiami pôvabnej krajinky. Tá však, ako sa nakoniec ukázalo, nebola tuzemského pôvodu, ale švajčiarska a medzi Tatry a Dunaj sa zatúlala z databázy reklamnej agentúry.

Ticketportal.sk