Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.10.2014, 17:25

Slovenský hotel má primát. Dostal sa medzi európsku elitu

Aj slovenské hotely dokážu ponúkať služby na svetovej úrovni. Dôkazom je víťazstvo jedného z trenčianskych hotelov v medzinárodnej súťaži.

Najlepšie služby o zákazníka v Európe má podľa jej výsledkov trenčiansky hotel Elizabeth. V rovnomennej kategórii sa ako jediný slovenský zástupca dostal medzi najlepšie historické hotely Európy.

„Je to ocenenie pre celé Slovensko. Často sa hovorí, že úroveň služieb u nás nie je dostatočná. A pre mňa je to dôkaz, že vieme poskytovať špičkové služby,“ zhodnotil pre HN riaditeľ hotela Elizabeth Jan Svoboda (na snímke vpravo).

Medzinárodná asociácia Historické hotely Európy (Historic Hotels of Europe) každoročne udeľuje ocenenia v desiatich kategóriách. Na Slovensku sa ceny odovzdávali po prvý raz. Okrem hostiteľského hotela Elizabeth si ocenenie odniesli hotely naprieč celou Európou. Najlepším historickým hotelom na rok 2015 sa stal Castle Leslie Estate z Írska.

V ďalších kategóriách sa oceňovali napríklad najlepší wellness hotel, hotel s najkrajšou prírodou, reštauráciou, outdoorovými aktivitami alebo najlepší hotel „s príbehom“. V prípade Elizabeth porotu oslovili viac ako storočné skúsenosti v pohostinstve. Nominácie na tohtoročné ocenenia boli udelené na základe hlasovania hostí.


Hotel Elizabeth v Trenčíne ocenili za služby zákazníkom. Snímka: archív hotela

Historické hotely Európy zastrešujú viac ako 500 zariadení v 15 členských asociáciách v 20 krajinách. Prezentujú unikátne hotely v palácoch, hradoch, opátstvach či iných historických budovách s dôrazom na zachovanie unikátnosti jednotlivých zariadení. V rámci Slovenska je partnerskou organizáciou asociácia Historické hotely Slovenska.

Súvisiace články

Ticketportal.sk