26.01.2016, 00:00

Vzniká najdrahší štadión sveta so stovkami obchodov a hotelom. Pozrite si ho

Vzniká najdrahší štadión sveta so stovkami obchodov a hotelom. Pozrite si ho

Los Angeles uvíta návrat NFL (Národnej futbalovej ligy) výstavbou nového štadiónu s 80-tisíckami sedadiel. Jeho názov je NFL Disney World a očakáva sa, že sa stane svetovo najdrahšou športovou arénou, informuje portál edition.cnn.com.Štadión v Inglewoode, vzdialený len niekoľko kilometrov od centra Los Angeles, poskytne nový domov aj pre tím The Rams, ktorých návrat do bývalého domovského mesta bol ohlásený pred pár dňami. Odhadované náklady na stavbu sú 2,6 miliardy dolárov, čo je o viac než miliardu dolárov viac ako MetLife Stadium New Jersey, ktorý je aktuálne najnákladnejšou arénou súčasnosti.

Starosta Inglewoodu už vyjadril ambíciu hostiť tu Super Bowl (finálový zápas, ktorým vrcholí play-off severoamerickej NFL v americkom futbale), pričom aréna sa stane kultúrnym stanom pre najväčšie športové, hudobné a zábavné podujatia okresu.Súčasťou arény bude tiež viac než 140-tisíc metrov štvorcových maloobchodných a kancelárskych priestorov, či hotel s tristo izbami. Štadión by mal byť dokončený dostatočne včas pred začiatkom NFL sezóny v roku 2019.

Výstavbu obrieho štadiónu má na starosti štúdio HKS Architects, ktoré obriu arénu a časť okolitej zástavby prekryje transparentnou klenbou. Vytvorená bude z plastu EFTE, rovnako ako štadión Bayern Mníchov, ktorý mení farby podľa toho, ktoré z nemeckých mužstiev daný deň na štadióne hrá. Či to bude možné aj v Inglewoode, nie je zatiaľ známe.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.