Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.01.2016, 23:59

Ryanair urobí veľkú zmenu. Prefarbí kritizovaný interiér

Najväčšia európska letecká spoločnosť podľa počtu cestujúcich po rokoch zásadne zmení interiér svojich lietadiel. Z paluby lietadiel Ryanair takmer vymizne žltá farba, naopak pribudne tmavo modrá.

Firma zverejnila prvý obrázok nového interiéru na svojom twitterovom účte. Zatiaľ nie je jasné, či ho nasadí iba do nových lietadiel, ktoré budú dopravcovi postupne prichádzať, alebo vymení interiér aj vo viac ako troch stovkách lietadiel Boeing 737-800, ktoré má vo flotile, píše idnes.cz.

Interiér Ryanairu cestujúci dlhodobo kritizujú. Doteraz v ňom silne dominovala žltá. Tou sú polepené priestory pre príručnú batožinu, ale aj časť sedačiek. V novom interiéri naopak prevažuje druhá firemná farba Ryanairu - modrá. Žltú si firma nechala len na bok sedačky.

Súčasťou nového interiéru bude aj nové LED osvetlenie. Príliš ostré svetlo aj pri nočných letoch cestujúci pravidelne kritizovali, firma ho nechávala zapnuté aj pri nočných letoch či skoro ráno, aby mohol palubný personál predávať občerstvenie či ďalšie veci z palubného menu. Ryanair preto čiastočne začal svetlo počas letu vypínať.

Nové sedačky vyzerajú aj tenšie, než doteraz, čo by mohlo zväčšiť priestor pre nohy. Dopravca ale zatiaľ neuviedol, či naopak s tenšími sedadlami nebude skúšať vtesnať do lietadla viac ľudí ako doteraz.


 

Ticketportal.sk