Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2014, 09:13

Zem z výšky satelitu ako ju nepoznáte

Pozrite si dychberúce satelitné fotografie našej planéty.

Denný prehľad (Daily Overview) je nový projekt, ktorý zdieľa jednu satelitnú fotografie z digitálnych glóbusov denne. Chce tak zmeniť spôsob, akým vidíme našu planétu Zem. Projekt bol inšpirovaný efektom, ktorý zažívajú kozmonauti, keď vidia planétu Zem z vesmíru po prvýkrát.

Bourtange, Vlagtwedde, Holandsko. Bourtange je obec so 430 obyvateľmi v oblasti Vlagtwedde v Holandsku. Hviezdicovitú pevnosť postavili v roku 1593 počas Nizozemskej revolúcie, keď Wiliam Oranžský chcel ovládať cestu medzi Nemeckom a mestom Groningen.  


Vinice, Huelva, Španielsko. Vinice sa krúživým spôsobom vinie na kopcoch Huelva v Španielsku. Podnebie je ideálne na pestovanie hrozna s vysokou priemernou teplotou a relatívnou vlhkosti vzduchu medzi 60 a 80%.

Inman Yard, Atlanta, Georgia, USA. Norfolkské južné železnice prevádzkujú desaťtisíce míľ tratí v 22 štátoch, predovšetkým v juhovýchodných USA. Inman Yard v Atlante na snímke je jedným z hlavných železničných dep, kde „parkuje“ 3648 lokomotív a 79 082 nákladných vozidiel.

Pokochajte sa aj ďalšími úžasnými pohľadmi v galérii.

Zdroj: boredpanda.com

 

Ticketportal.sk