Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.05.2021, 00:00

Dovolenkový raj tohto roka? Nízke ceny, málo turistov, more ako v Karibiku a panenské hory

  • Nezdá sa to, ale tento balkánsky štát vám ponúkne asi 350 kilometrov pláží, vrátane piesčitých. Napríklad na polostrove Ksamil si budete pripadať ako v Karibiku.
  • Je posledné miesto v Európe, s naozaj divokými riekami, ktoré sú kvôli neopakovateľnej tyrkysovej farbe aj pastvou pre oči. A je naozaj lacné, najmä čo sa týka dopravy a jedla.
  • Vo vnútrozemí vás ubytujú v každej chalupe a ešte pridajú čerstvý syr alebo vypestovanú zeleninu.
  • Domáci sú milí a riadia sa nepísaným zákonom "chrániť a pomáhať všetkým, ktorí sú v núdzi“.
  • Prirovnanie ku šľahačke je naozaj presné. Veľakrát si ju človek z nejakých dôvodov odrieka, ale keď zabudne na predsudky a ochutná ju, zistí, aká je skvelá. Vitajte v Albánsku.
Dovolenkový raj tohto roka? Nízke ceny, málo turistov, more ako v Karibiku a panenské hory
Zdroj: Pixabay (ilustračná)

Túžite spoznať úplne inú krajinu a kultúru, nemať za chrbtom davy turistov, kúpať sa v mori a tiež si na maximum užiť horskú turistiku? Zvládnete to asi za dve hodiny. Zhruba tak dlho trvá let z Prahy do hlavného mesta Tirany (z Bratislavy sme nenašli žiadny priamy let).

Nádherné pláže sú aj v meste Saranda (alebo Sarandë), ktoré bolo vybudované na skale alebo na polostrove Ksamil, kde si budete pripadať ako v Karibiku.

Do hôr, ale aj k jazerám

Stredomorský štát je asi trikrát menší ako susedné Česko, rozprestiera sa na Balkánskom polostrove a viac ako dve tretiny územia tvoria hory. Albánsko bolo dosť dlho v izolácii, čo pre miestnych nebolo ideálne, ale vďaka tomu si tunajšia príroda ešte udržuje pôvodný divoký ráz.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk