Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.03.2021, 00:00

Cestovateľ pomenoval výhody dovolenky počas pandémie. Odísť na víkend sa už neoplatí, tvrdí

Letné dovolenky budú závisieť od toho, ako budeme zvládať proces očkovania a aká bude pandemická situácia, hovorí Martin Hanzel z Tour de Svet.

Cestovateľ pomenoval výhody dovolenky počas pandémie. Odísť na víkend sa už neoplatí, tvrdí
Zdroj: Pixabay

Minulý rok ste začali výletom do Ázie v čase, kedy sa už začínalo hovoriť o ochorení covid-19. Aké to tam bolo?
Začiatkom januára sme išli na víkend do Grécka, to ešte nikto v Európe ani poriadne nepoznal slovo korona. Vo februári som išiel do Vietnamu. Cestou tam som prestupoval v Pekingu, čiže som zažil takú riadnu koronovú Čínu. Okrem jednej vychádzky sme boli stále zatvorení na hoteli. Vo Vietname sme si dávali veľký pozor. Ale treba povedať, že nosenie rúšok v Ázii je bežné aj kvôli pandémiám, ktoré si tam už zažili. Takisto ich nosia aj kvôli smogu alebo si ich nasadia, keď sú chorí, ako prejav slušnosti.

Takže tam nebolo cítiť zásadný rozdiel?
Všimli sme si zvýšené používanie rúšok aj dezinfekcie, ale nebol tam lockdown alebo niečo také. Dva dni pred odchodom sa však situácia skomplikovala, pretože Vietnam zrušil všetky lety do Číny.
Takže sme tam ostali o jeden deň dlhšie. Nakoniec sme sa dostali domov cez Bangkok. O mesiac na to začal ten kolobeh aj na Slovensku.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 92% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Ticketportal.sk